Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Wikström yhä parhaana suomalaisena Ahvenanmaan Euroopan-kiertueen golfkisassa

Ursula Wikström jatkaa parhaana suomalaisena Ahvenanmaalla kisattavassa golfin naisten Euroopan-kiertueen kilpailussa. Kahden kierroksen jälkeen Wikström on kahdeksantena, neljän lyönnin päässä kärjestä.

Wikström pelasi torstaina par 72 -kentän 68 lyönnillä, mutta perjantaina oli nihkeämpää. Tulos oli 75 lyöntiä eli kolme yli par-tuloksen.

– Tänään oli aika paljon vaikeampaa kuin eilen. Jossain vaiheessa tuntui, ettei täältä pääse koskaan pois, Wikström huokaili tiedotteessa.

Kärjessä ovat Ruotsin Lisa Pettersson ja Espanjan Ana Pelaez Trivino. Lauantain päätöskierrokselle selvisivät suomalaisista Wikströmin lisäksi Linda Osala, Noora Komulainen, Karina Kukkonen, Tiia Koivisto ja Emily Penttilä.