Tulospörssi: Vehkalahden Veikkojen kevätkansalliset suunnistukset ja Kaakon Kompassi-cup 22.5.

Miehet 10,0 km: 1) Simo Mertanen LappRi 55.06, 2) Lari Takanen PR 55.58, 3) Mikael Fabritius LS-37 57.35, 4) Esa Huttunen TuMe 59.00, 5) Tuomas Outinen KS 1.02.05, 6) Hannu-Pekka Pukema RR 1.03.30, 7) Jussi Soini KS 1.05.52, 8) Miska Tervala RaVa 1.08.24, 9) Aatu Hirvikallio KS 1.22.14, 10) Juho Kuoppamäki RaVa 1.53.43, 11) Olli Jokisalo KuUS 2.10.08. Tuomas Hapola RaKaS kesk.

Naiset 6,8 km: 1) von Katja Schoultz PIF 52.24, 2) Veera Kiuru RaKaS 54.24, 3) Marja Laukkanen KS 54.54, 4) Saara Turkka KS 57.45, 5) Jenni Ovaska KR 58.53, 6) Susanna Tervo RR 59.47, 7) Riikka Suomalainen LappRi 1.00.33, 8) Katri Lehtikangas KS 1.01.30, 9) Tiina Pirtilä KyS 1.10.22, 10) Sari Vääränen KS 1.15.17, 11) Iiris Nurmilaukas LuuRa 1.15.48, 12) Miina Hietala KyS 1.15.49, 13) Leena Tani KS 1.27.21.

Miehet 35 v. 8,0 km: 1) Jussi Taussi KyS 1.01.34, 2) Teemu Lojamo KS 1.03.38, 3) Vesa Ovaska LuuRa 1.08.13, 4) Antti Hurri KyS 1.33.44.

Miehet 40 v. 8,0 km: 1) Mika Rautanen TuuSe 51.43, 2) Olli-Jussi Korpinen AnttU 55.50, 3) Markus Siivola LappRi 1.00.55, 4) Mikko Töyrylä KyS 1.02.39, 5) Ville Taussi KyS 1.03.14, 6) Mikko Kiiski KyS 1.10.55, 7) Ville Ruotsalainen LappRi 1.15.42.

Miehet 45 v. 7,6 km: 1) Timo Ahvenainen LS-37 50.40, 2) Jarno Saarela KyS 54.47, 3) Hannes Vickholm Trian 1.00.28, 4) Ossi Karvonen KS 1.09.30, 5) Jukka Salo KuUS 1.17.07.

Miehet 50 v. 6,0 km: 1) Janne Neuvonen LuuRa 50.55, 2) Heikki Tanhua KyS 52.05, 3) Harry Paavola KyS 1.01.52, .

Miehet 55 v. 5,7 km: 1) Vesa Tielinen LuuRa 45.21, 2) Antti Pellinen JoKu 54.39, 3) Visa Sippu InkTe 1.01.40, 4) Eero Koskivirta EKSu 1.02.55 .

Miehet 60 v. 4,9 km: 1) Kari-Veli Niemi HauSi 38.34, 2) Kimmo Laine KyS 46.35, 3) Ari Mäntynen KyS 47.47.

Miehet 65 v. 4,9 km: 1) Pekka Pulkkinen JoKu 43.24, 2) Jukka Saramäki Lynx 45.29, 3) Hannu Lavonen MiehVi 48.24, 4) Ismo Tuononen KS 53.34, 5) Jarmo Ollila Trian 53.53, 6) Hannu Währn KyS 1.23.30.

Miehet 70 v. 4,0 km: 1) Ossi Tani KS 42.08, 2) Jorma Karvonen SOC 45.02, 3) Hannu Töyrylä KS 45.36, 4) Martti Pulli LappRi 50.30, 5) Mikko I Kekki KS 54.20, 6) Kalervo Pammo VaHa 1.06.58, 7) Kalevi Pajamäki SäynSa 1.20.41., Sakari Martikainen KuUS hyl.

Miehet 75 v. 3,5 km: 1) Vesa Herttuainen RaKaS 40.38, 2) Heikki Kyyrönen KS 43.28, 3) Reijo Liitiäinen Trian 43.44, 4) Herkko Kykkänen KaaRa 47.51, 5) Hans Ekholm AOK 50.09, 6) Kauko Seitsonen KS 54.29., Jorma Pöyhiä JoKu kesk.

Miehet 80 v. 2,8 km: 1) Ralf Rönn AOK 1.02.47, 2) Voitto Repo RaKaS 1.24.51.

Miehet 20 v. 8,0 km: 1) Lassi Kaitainen KyS 1.23.03.

Pojat 18 v. 7,6 km: 1) Lasse Peltonen KS 1.05.30.

Pojat 16 v. 5,0 km

1) Joona Hirvilahti VeVe 30.38, 2) Lauri Mattila KS 36.37, 3) Vilho Suomalainen LappRi 43.44, 4) Eetu Takanen VeVe 44.52, 5) Eero Talka KS 1.02.42, 6) Otto Kaitainen KyS 1.10.02, 7) Matias Seppälä KyS 1.16.46., Elias Rytkö VeVe kesk.

Naiset 35 v. 5,4 km: 1) Eeva Rautanen TuuSe 1.01.10.

Naiset 40 v. 5,4 km: 1) Sanna Tolsa KyS 1.00.18, 2) Saara Ruotsalainen LappRi 1.10.41.

Naiset 45 v. 5,0 km: 1) Anu Nurmela LS-37 40.59, 2) Heidi Huusari InkTe 51.45. Paula Heikkinen RaKaS kesk.

Naiset 50 v. 4,0 km: 1) Maarit Dahlman RaVa 57.01, 2) Pia Kotro KyS 1.06.43, 3) Jonna Salminen KuUS 1.09.24, 4) Saarinka Mäki-hokkonen RaKaS 1.12.56. Marjaana Hautaniemi RaKaS hyl.

Naiset 60 v. 3,5 km: 1) Marja Töyrylä KyS 1.08.04.

Naiset 65 v. 3,5 km: 1) Helena Kattelus KS 43.31, 2) Ritva Väisänen KyS 1.04.24, 3) Päivi Kekki KS 1.04.39.

Naiset 70 v. 2,8 km: 1) Eija Tikka RaKaS 41.02, 2) Marja Kukkonen RaKaS 43.27, 3) Arja Pulkkinen JoKu 44.26, 4) Marja Juvonen RaKaS 45.38, 5) Kaija Dahlman RaVa 45.51.

Naiset 20 v. 5,4 km: 1) Maija Laitimo JoKu 1.07.58, 2) Lotta Mattinen JoKu 1.08.37.

Tytöt 18 v. 5,0 km: 1) Aliisa Kiiski KyS 39.09, 2) Titta Paavola KyS 42.57, 3) Amalia Lindén KS 43.24, 4) Katariina Outinen KyS 57.29.

Tytöt 16 v. 4,1 km: 1) Emilia Kiintola KS 39.41, 2) Anni Mäki-Hokkonen RaKaS 39.46, 3) Emma Ruotsalainen LappRi 40.12, 4) Helmiina Nurmela LS-37 47.16.

Pojat 14 v. 2,3 km: 1) Niklas Hirvilahti VeVe 12.48, 2) Sisu Tyni VeVe 13.32, 3) Visa Siivola LappRi 14.34, 4) Aapo Lintunen RaKaS 15.21, 5) Eemil Kiintola KS 16.25, 6) Eelis Jauho LappRi 16.48, 7) Tatu Karvonen KS 17.02, 8) Eevert Nurmela LS-37 18.39, 9) Mico Kokko KyS 19.06, 10) Elmo Karvonen KS 19.21, 11) Olli Nikula KS 20.34, 12) Olli Pohjalainen VeVe 20.39, 13) Viljami Hyvönen VeVe 30.30, 14) Vilho Immonen VeVe 37.14.

Tytöt 14 v. 2,3 km: 1) Siiri Honkanen RaVa 15.26, 2) Venla Weckman VeVe 18.29, 3) Tiitu Takanen VeVe 19.09, 4) Elsa Vepsäläinen KyS 20.57, 5) Ilona Kiiski KyS 21.08, 6) Frida Koskinen Trian 21.38, 7) Hilma Hyyrynen KS 21.45, 8) Elisa Lehtonen KS 21.59, 9) Janni-Maria Rahkonen LuuRa 22.26, 10) Elina Ruotsalainen LappRi 22.53, 11) Emmi Heikkinen RaKaS 25.55, 12) Elli Korpinen AnttU 28.29, 13) Sofia Laitinen VeVe 31.09, 14) Hanna Puumalainen KyS 39.33.

Pojat 12 v. 1,8 km: 1) Linus Koskinen Trian 13.10, 2) Aapo Talka KS 15.07, 3) Eljas Nieminen KyS 15.22, 4) Elmo Pulkkinen RaKaS 15.45, 5) Tuomas Pokkinen LappRi 17.00, 6) Viljami Asikainen JoKu 24.55, 7) Leevi Hurri KyS 26.30.

Tytöt 12 v. 1,8 km: 1) Selma Weckman VeVe 13.10, 2) Milja Asikainen JoKu 19.06, 3) Tara Kortelainen RaKaS 20.45, 4) Veera Tyni VeVe 20.46, 5) Ciia Kokko KyS 29.30, 6) Sofia Seppälä KyS 33.35 .

Pojat 12 v. TR 1,7 km: 1) Veikka Pohjalainen VeVe 14.18, 2) Veikka Suomalainen LappRi 15.04, 3) Elias Tani KyS 15.52, 4) Topias Jauho LappRi 16.50, 5) Eevert Immonen VeVe 18.17, 6) Sami Sippu InkTe 18.41, 7) Vilho Ovaska LuuRa 23.59.

Tytöt 12 v. TR 1,7 km: 1) Lilja Laitinen KS 21.01.

Pojat 10 v. 1,5 km: 1) Veikko Korpinen AnttU 15.41.

Tytöt 10 v. 1,5 km: 1) Julia Lehtonen KS 20.46, 2) Maija Rantamo KyS 21.22.

Pojat 10 v. RR 2,4 km: 1) Theo Turkka KS 11.41, 2) Antto Kivelä VeVe 11.44, 3) Johannes Kailio KS 13.41, 4) Oliver Karjalainen KS 13.53, 5) Perttu Pokkinen LappRi 15.36, 6) Hugo Immonen VeVe 17.24, 7) Aleksi Kettunen VeVe 21.53.

Tytöt 10 v. RR 2,4 km: 1) Aliisa Tani KyS 12.34, 2) Essi Heikkinen RaKaS 12.37, 3) Ellen Tyni VeVe 12.55, 4) Milka Hurri KyS 15.23, 5) Tinja Tanskanen VeVe 15.33, 6) Kaisla Nurmi KyS 15.55, 7) Emilia Kiiski KyS 16.00, 8) Titi Takanen VeVe 18.18, 9) Lilja Korhonen VeVe 21.33, 10) Pihla Puonti VeVe 37.18, 11) Elle Mäkelä VeVe 39.57.

Pojat 8 v. RR 2,4 km: 1) Miko Lojamo KS 16.39, 2) Eino Pukema KS 17.30, 3) Touko Ovaska LuuRa 21.12, 4) Ruben Koskinen Trian 22.46, 5) Erno Koskiaho VeVe 28.12, 6) Topias Laitinen KS 34.11.

Tytöt 8 v. RR 2,4 km: 1) Matilda Asikainen JoKu 19.33, 2) Roosa Töyrylä KyS 33.32.

RRS avoin 2,4 km: 1) Veeti Posti-Ahokas VeVe 19.23, 2) Niilo Pukema KS 24.49, 3) Elmo Villberg KyS 30.54, 4) Elle Niinisalo VeVe 44.15.

Lue lisää aiheesta

Etusivulla nyt

Luetuimmat

Palvelut

Ruokapaikka