Kiitos, että olet tilaajamme! Olet mukana turvaamassa laadukkaan journalismin tulevaisuutta.

Tulospörssi: Koululiikuntaliiton suunnistusmestaruuskilpailut Haminassa 8.10.

Koululiikuntaliiton SM-suunnistukset alkoivat perjantaina Haminan Lankamalmilla henkilökohtaisilla matkoilla. Mukana oli hurjat 880 suunnistajaa. Tässä pinnistävät kohti maalia tuusulalainen Fanny Taiveaho (576) ja mikkeliläinen Vilma Noponen (818). Jukka Lehtoranta

1. päivä, henkilökohtaiset matkat:

H20, 6,0 km:

1) Aaro Ojala Kouvola 36.27, 2) Jussi Raasakka Helsinki 39.28, 3) Aapo Maasilta Helsinki 41.44, 4) Tuomas Rokka Hankasalmi 42.05, 5) Alec Still Vöyri 42.26, 6) Matias Koponen Helsinki 43.22, 7) Simon Nordgren Porvoo 44.40, 8) Luca Kallela Helsinki 44.41, 9) Lenni Väisänen Hankasalmi 45.01, 10) Oskari Aumo Hankasalmi 45.27, 11) Juuso Ketonen Orimattila 45.48, 12) Kasperi Tamminen Luumäki 46.36, 13) Kristian Salo Porvoo 49.02, 14) Ilari Virtanen Hankasalmi 49.10, 15) Lassi Kaitainen Kotka 58.03, 16) Juho Rautio Lappeenranta 59.21.

D20, 5,1 km:

1) Emilia Tala Helsinki 37.15, 2) Ida Heikkinen Kotka 39.21, 3) Inari Karppinen Helsinki 40.06, 4) Matilda Latvala Hankasalmi 40.37, 5) Aino Asklöf Helsinki 41.12, 6) Emmi Hietala Lapua 41.47, 7) Suvi Heikkilä Helsinki 41.52, 8) Olivia Hahn Vöyri 42.07, 9) Tinja Lantta Lappeenranta 43.58, 10) Tiina Niemi Vöyri 44.30, 11) Marikki Juntunen Joensuu 45.24, 12) Katja Linnainmaa Hankasalmi 46.13, 13) Minja Nietula Helsinki 46.26, 14) Venla-Linnea Karjalainen Hankasalmi 47.57, 15) Maria Hoskari Hankasalmi 49.13, 16) Rosa Myrskog Vöyri 49.57, 17) Salla Norrbacka Hyvinkää 50.25, 18) Mette Soini Kotka 51.59, 19) Henrika Vallema Kotka 52.59, 20) Venla Neuvonen Luumäki 53.31, 21) Emilia Melender Seinäjoki 54.51, 22) Kristiina Martikainen Porvoo 57.30, 23) Liina Viitasaari Kokkola 57.47, 24) Iina Koskela Vimpeli 59.58, 25) Maija Laitimo Lappeenranta 1.02.05, 26) Marikki Virtanen Kotka 1.45.42, .

H17, 5,1 km:

1) Oskari Rannila Veteli 34.59, 2) Pietari Jussinmäki Veteli 36.33, 3) Juho Virkajärvi Jämsä 37.59, 4) Lasse Peltonen Kouvola 38.28, 5) Daniel Rautio Helsinki 38.33, 6) Otso Heikkinen Sotkamo 39.01, 7) Miska Kuusikko Raahe 39.54, 8) Antti Harjuhaahto Raahe 41.56, 9) Eino Gretschel Kuusamo 46.14.

D17, 4,8 km:

1) Veera Turakainen Helsinki 37.41, 2) Iida-Emilia Kaiponen Savonlinna 38.25, 3) Kiia Miettinen Helsinki 42.37, 4) Ines Tuohimaa Vöyri 44.44, 5) Ilona Jaatinen Oulu 44.46, 6) Wilhelmiina Backman Kauniainen 46.24, 7) Liina Hyyppä Kokkola 46.38, 8) Kerttu Kaplas Lappeenranta 52.19, 9) Aada Sipiläinen Orimattila 52.23, 10) Annii Frondelius Lappeenranta 1.01.44.

H16, 4,8 km:

1) Topias Muukkonen Helsinki 30.05, 2) Ville Lemberg Seinäjoki 31.10, 3) Jere Simola Tampere 31.47, 4) Paavo Lahti Ulvila 33.31, 5) Aleksi Jutila Hankasalmi 35.39, 6) Atte Kirvesmies Pielavesi 35.54, 7) Juho Länsiluoto Helsinki 36.03, 8) Miro Sivonen Tampere 36.05, 9) Onni Vepsäläinen Kotka 36.44, 10) Ilari Skyttä Hämeenlinna 37.01, 11) Paavo Niemelä Sotkamo 37.33, 12) Paavo Lehtomäki Keuruu 37.35, 13) Joonas Meuronen Vantaa 37.39, 14) Aaro Kujansuu Pori 38.26, 15) Nuutti Vennelä Kangasala 39.13, 16) Oliver Udell Mustasaari 39.52, 17) Jaakko Mäenpää Joensuu 40.05, 18) Aaro Heikkinen Helsinki 41.04, 19) Kosti Karjanlahti Hankasalmi 42.12, 20) Hannes Nikkinen Hankasalmi 43.47, 21) Elmeri Nättiaho Jyväskylä 50.33, 22) Jonne Mukkala Joensuu 54.17, 23) Luukas Hyvärinen Helsinki 56.16, 24) Osku Hoikka Sotkamo 57.50, 25) Julius Niemelä Hankasalmi 1.07.23, 26) Onni Salonen Sotkamo 1.20.58.

D16, 4,5 km:

1) Virna Pellikka Hankasalmi 33.26, 2) Elli Punto Helsinki 35.13, 3) Helmi Karkiainen Jyväskylä 35.35, 4) Roosa Heikkinen Kotka 35.45, 5) Amalia Linden Kouvola 37.17, 6) Isabella Lillqvist Tampere 37.25, 7) Oona Kaikkonen Lempäälä 37.34, 8) Aliisa Kiiski Kotka 37.48, 9) Titta Paavola Kotka 37.53, 10) Hertta Juntunen Joensuu 38.49, 11) Alina Papinaho Keuruu 39.45, 12) Maija Pajari Imatra 40.02, 13) Annukka Linnainmaa Hankasalmi 40.29, 14) Saana Nikkinen Lohja 41.19, 15) Saara Hirvikallio Luumäki 41.34, 16) Miina Hyytiäinen Kouvola 41.49, 17) Ada Aarnio Kangasala 41.54, 18) Heta Virkajärvi Jämsä 42.05, 19) Inka Lakanen Kuopio 44.30, 20) Eevi Kulju Hämeenlinna 46.43, 21) Mia Sipilä Kangasala 47.12, 22) Milla Tupitsa Hankasalmi 47.59, 23) Julia Laitinen Hamina 49.54, 24) Emmi Multala Kuopio 50.53, 25) Riina Neuvonen Luumäki 51.34, 26) Minea Näsi Seinäjoki 53.10, 27) Anniina Uus-Mäkelä Hankasalmi 57.30, 28) Karolina Lindfors Vöyri 58.47, 29) Jonna Ketonen Orimattila 58.50, 30) Mette Varjola Tampere 1.03.31, 31) Martta Kivelä Lappeenranta 1.07.36.

H15, 4,2 km:

1) Florian Fritzén Raasepori 24.03, 2) Joona Hirvilahti Hamina 25.12, 3) Eero Sorsa Sotkamo 26.06, 4) Rasmus Koponen Kirkkonummi 27.04, 5) Kasper Bergström Kristiinankaupunki 27.09, 6) Aleksi Hauhia Seinäjoki 27.26, 7) Rami Tuominen Jämijärvi 27.47, 8) Leevi Pinta Tampere 28.33, 9) Akseli Pesu Pirkkala 28.59, 10) Oliver Carlsson Espoo 29.44, 11) Iisakki Jussinmäki Halsua 29.54, 12) Eino Liponkoski Lempäälä 30.07, 13) Tuomas Tonteri Kouvola 30.10, 14) Rasmus Laapas Nurmijärvi 31.03, 15) Veikka Heino Oulu 33.01, 16) Tuomas Harju Tampere 34.50, 17) Aaro Hölsö Seinäjoki 35.10, 18) Aatu Muhonen Seinäjoki 35.45, 19) Eero Ranta Lempäälä 36.46, 20) Lenni Kallela Helsinki 36.53, 21) Viktor West Uusikaarlepyy 37.33, 22) Nuutti Toivonen Espoo 38.15, 23) Melker Wikblom Uusikaarlepyy 39.09, 24) Altti Heikkinen Sotkamo 40.33, 25) Valter Sillman Helsinki 40.59, 26) Aaro Kanervo Valtimo 46.17, 27) Arttu Ritala Pirkkala 52.52, 28) Eemeli Hyvönen Hamina 53.01.

D15, 3,6 km:

1) Laura Laakso Lappeenranta 25.30, 2) Meeri Kurttila Mikkeli 27.14, 3) Elli Kyläkoski Naantali 27.39, 4) Sini Hietala Lapua 27.48, 5) Matilda Lukkari Vantaa 27.55, 6) Lotta Nivukoski Lapua 28.18, 7) Kaisla Häkkinen Kangasala 29.57, 8) Hetta Saarinen Hyvinkää 30.30, 9) Sanni Hoskari Alavus 30.35, 10) Emilia Kiintola Kouvola 31.01, 11) Aino-Maria Lehtimäki Eurajoki 31.26, 12) Pihla Lampinen Tampere 31.29, 13) Linnéa Davidsson Tampere 31.42, 14) Aino Sipiläinen Orimattila 32.23, 15) Pihla Kriktilä Hamina 32.29, 16) Heidi Salonen Lempäälä 32.36, 17) Sofia Viippola Helsinki 32.59, 18) Cecilia Nordgren Porvoo 33.45, 19) Nea Luhtasaari Seinäjoki 34.19, 20) Alli Kajander Tampere 34.25, 21) Lumi Heinilä Tampere 34.41, 22) Tiia Saar Mikkeli 36.11, 23) Oona Rautio Lappeenranta 37.21, 24) Kia Mbembela Helsinki 37.22, 25) Emma Raimovaara Hämeenlinna 37.24, 26) Reetta Nieminen Valkeakoski 37.53, 27) Nelli Aaltonen Kirkkonummi 39.38, 28) Oona Pirinen Kitee 39.49, 29) Ella Keronen Imatra 45.53, 30) Veera Ala-Jaskara Ylöjärvi 46.51, 31) Lisa Rosenblad Raasepori 47.53, 32) Sohvi Piispa Orimattila 48.41, 33) Vilma Karppinen Kuopio 49.00, 34) Alisa Ruutiainen Laihia 50.25.

H14, 3,2 km:

1) Rasmus Töyrylä Pyhtää ja Atte Kavonius Lohja 18.02, 3) Jonne Mourujärvi Nurmijärvi 19.02, 4) Lauri Lakanen Jyväskylä 19.39, 5) Aapo Virkajärvi Jämsä 19.56, 6) Santeri Kallio Kokkola 19.59, 7) Aapo Kuronen Jämsä 20.41, 8) Antti Pajari Ruokolahti 21.15, 9) Vilho Suomalainen Kouvola 21.18, 10) Olavi Kiiski Kotka 21.36, 11) Oliver Hellstedt Kirkkonummi 21.38, 12) Väinö Haara Vantaa 21.47, 13) Karri Kuusinen Kirkkonummi 21.52, 14) Ilmari Mäenpää Liperi 21.59, 14) Tommi Sivill Jyväskylä 21.59, 16) Eetu Takanen Hamina 22.28, 17) Arttu Kivioja Nakkila 22.31, 18) Timo Koivuniemi Lahti 22.42, 19) Pyry Majaharju Jämsä 22.48, 20) Anton Kemppi Nurmijärvi 23.28, 21) Topias Lautamäki Janakkala 23.40, 22) Tuomas Kuusinen Kirkkonummi 23.42, 23) Mikael Saranen Helsinki 23.55, 24) Sampo Syväterä Nokia 24.07, 25) Elias Nyman Vantaa 24.13, 26) Jaakko Vaje Kerava 25.00, 27) Aarne Kemppainen Helsinki 25.53, 27) Antti Isoherranen Helsinki 25.53, 29) Max Seppä Jyväskylä 26.14, 30) Lenni Paloheimo Savonlinna 26.16, 31) Eemeli Leskinen Kirkkonummi 26.32, 32) Juho Turunen Lappeenranta 27.16, 33) Kaapo Malmström Nurmijärvi 27.17, 34) Unto Kinnari Raasepori 27.45, 35) Otto Konttinen Leppävirta 28.01, 36) Ossi Saarela Kotka 28.16, 37) Jussi Ketonen Orimattila 28.37, 38) Eemeli Friman Hyvinkää 29.06, 39) Henrik Juntunen Joensuu 29.50, 40) Elias Haapala Helsinki 30.01, 41) Väinö Länsiluoto Helsinki 30.08, 42) Sauli Kovanen Jyväskylä 30.18, 43) Topi Virtanen Paimio 30.37, 44) Erik Lillqvist Tampere 30.43, 45) Sulo Saarilaakso Virolahti 30.57, 46) Aaro Hämäläinen Kangasala 31.05, 47) Oskari Hakkarainen Sotkamo 31.59, 48) Leevi Kantelinen Pälkäne 32.10, 49) Waltteri Ruohomäki Pori 32.21, 50) Lauri Kujansuu Pori 32.33, 51) Eero Talka Kouvola 33.14, 52) Matias Ojalainen Imatra 33.23, 53) Vili Hahto Helsinki 33.33, 54) Mikael Platonov Mikkeli 33.46, 55) Jonne Nurminen Jämsä 37.19, 56) Justus Rantanen Hausjärvi 38.30, 57) Pietari Pellinen Lappeenranta 38.31, 58) Oskari Vartiala Hämeenkyrö 38.33, 59) Vjatseslav Laisev Vantaa 39.28, 60) Miko Sipilä Kangasala 39.55, 61) Hannes Koski Laihia 42.33, 62) Aaro Kukkonen Kotka 46.07.

D14, 3,0 km:

1) Emma Lång Kuopio 22.29, 2) Elli Taini Jämsä 22.51, 3) Hetaliina Karkiainen Jyväskylä 22.52, 4) Emma Enroth Lempäälä 23.05, 5) Maija Rajala Seinäjoki 23.14, 6) Emma Ruotsalainen Lappeenranta 23.18, 7) Martta Kankaanpää Espoo 23.19, 8) Kiia Kuusikko Raahe 23.22, 9) Martta Lehtinen Salo 23.42, 10) Ilona Mäkelä Tampere 24.17, 11) Lilja Lehtonen Tuusula 24.20, 12) Saana Kajander Sipoo 24.22, 13) Enne Papinaho Keuruu 25.05, 14) Hilla Heikkinen Sotkamo 25.18, 15) Anni Mäki-Hokkonen Lappeenranta 25.29, 16) Helmiina Nurmela Lahti 25.38, 17) Emilia Ylilehto Lempäälä 25.52, 18) Siiri Laino Kankaanpää 25.59, 19) Iida Miettinen Vantaa 26.38, 20) Villö Farkas Espoo 26.39, 21) Kerttu Linnamäki Salo 26.59, 22) Jenna Enroth Lempäälä 27.27, 23) Seela Järvenpää Tampere 27.34, 24) Karla Kiiskinen Sotkamo 27.50, 25) Vilja Lehtonen Salo 27.53, 26) Venla Lintunen Lappeenranta 28.03, 27) Meeri Niemenmaa Ikaalinen 28.11, 28) Aino Aarnio Kangasala 28.40, 29) Vilma Liuha Kangasala 29.15, 30) Selma Määttälä Kokkola 29.19, 31) Annlinn Gaasenbeek Lahti 29.45, 32) Ella-Sofia Kaiponen Savonlinna 29.55, 33) Miina Lehtinen Salo 30.02, 34) Katri Koskela Salo 30.35, 35) Erika Ahlfors Lempäälä 30.50, 36) Salla Niskanen Kontiolahti 31.37, 37) Veera Liukkonen Mikkeli 31.44, 38) Vilma Mustonen Tampere 32.08, 39) Venla Raukola Kankaanpää 32.57, 40) Saara Kovanen Jyväskylä 32.58, 41) Liina Vepsäläinen Helsinki 34.17, 42) Selma Linden Kouvola 34.28, 43) Elli Frondelius Lappeenranta 34.55, 44) Ella Malinen Kuopio 36.05, 45) Martta Kaplas Lappeenranta 37.12, 46) Ella Hyppölä Jämsä 38.02, 47) Saana-Mari Ekström Turku 38.04, 48) Senja Auvinen Mikkeli 39.16, 49) Siiri Oksa Pori 43.09, 50) Sivi Jokinen Hollola 47.30, 51) Wilma Löfgren Nurmijärvi 48.34, 52) Amanda Palmu Kuopio 52.20, 53) Jenna Sippu Kotka 1.08.52.

H13, 2,3 km:

1) Onni Virtanen Salo 13.15, 2) Antti Kirves Vantaa 15.01, 3) Eetu Närhi Mikkeli 15.22, 4) Akseli Penttilä Tampere 15.28, 5) Leevi Söyrilä Salo 15.47, 6) Juuso Koski Seinäjoki 15.57, 7) Sisu Tyni Hamina 16.01, 8) Vilho Hietala Jyväskylä 16.28, 9) Veeti Rieppo Polvijärvi 16.47, 10) Konsta Mäkelä Tampere 16.54, 11) Aapo Lintunen Lappeenranta 17.07, 12) Konsta Räihä Mikkeli 17.29, 13) Topi Hyytiäinen Lempäälä 17.32, 14) Vilho Tolonen Tampere 17.41, 15) Otso Leinonen Nurmijärvi 17.51, 16) Sander Wikblom Uusikaarlepyy 18.05, 17) Eemil Kiintola Kouvola 18.30, 18) Väinö Pellikka Lohja 18.37, 19) Eino Ryytty Oulu 18.40, 20) Olli Nikula Kouvola 19.20, 21) Hannes Sundberg Uusikaarlepyy 19.22, 22) Niklas Hirvilahti Hamina 19.33, 23) Lauri Joopi Eurajoki 19.40, 24) Veeti Mutikainen Hollola 20.00, 25) Eliel Kärkkäinen Ikaalinen 20.14, 26) Aapo Joensuu Helsinki 20.27, 27) Mico Kokko Kotka 20.29, 28) Niklas Göransson Hämeenlinna 20.32, 29) Matias Reitti Hämeenlinna 21.02, 30) Viljami Hakkarainen Sotkamo 21.13, 31) Sebastian Grankull Pedersören kunta 21.21, 32) Paavo Saalasti Joensuu 21.23, 33) Kaapo Närvä Espoo 21.35, 34) Jonni Mukkala Joensuu 21.48, 35) Jaakko Piirainen Sotkamo 22.01, 36) Onni Kinnunen Pälkäne 22.19, 37) Severi Kujansuu Kankaanpää 22.21, 38) Kasperi Huttunen Kotka 22.36, 39) Sampo Oksa Paimio 22.55, 40) Oskari Tamminen Luumäki 23.06, 41) Pyry Teerikoski Huittinen 23.34, 42) Julius Harikoski Helsinki 24.15, 43) Viljo Simola Luumäki 24.28, 44) Vilho Wirman Orimattila 25.19, 45) Aapeli Heikinmaa Paimio 25.32, 46) Eetu Muhonen Seinäjoki 25.38, 47) Eemil Veikkola Espoo 26.02, 48) Samuli Holmströn Sipoo 26.52, 49) Tatu Karvonen Kouvola 27.55, 50) Eero Ala-Jaskara Ylöjärvi 28.34, 51) Oskari Juures Orimattila 29.39, 52) Otto Lindstedt Mikkeli 31.12, 53) Ato Mattila Pälkäne 34.46.

D13, 2,3 km:

1) Lotta Laakso Lappeenranta 14.42, 2) Iida Koskinen Nokia 15.17, 3) Roosa Muukkonen Sipoo 15.59, 4) Tilta-Maria Liuksiala Hämeenkyrö 16.29, 5) Sanni Korpi Isokyrö 16.33, 6) Alina Syrjälä Tammela 16.58, 7) Stella Määttänen Pori 17.10, 8) Lotta Lehtinen Helsinki 18.01, 9) Nanna Nivukoski Lapua 18.32, 10) Aada Heikkinen Oulu 18.37, 11) Taru Kautto Äänekoski 19.09, 12) Saara Saranpää Seinäjoki 19.13, 13) Aino Koskinen Lempäälä 19.53, 14) Ilona Anttila Oulu 20.06, 15) Kaisla Salmia Vesilahti 20.31, 16) Helmiina Similä Oulu 20.37, 17) Karoliina Laamanen Lempäälä 21.01, 18) Senni Häkkinen Mikkeli 21.24, 19) Elina Turunen Kuopio 21.28, 20) Siiri Honkanen Orimattila 23.13, 21) Matilda Tuomala Salo 23.32, 22) Sini Saar Mikkeli 23.42, 23) Siiri Halkilahti Salo 23.43, 24) Ella Mäkelä Turku 24.18, 25) Saana Kuoppala Kauhajoki 25.05, 26) Senni Rautiainen Sotkamo 25.11, 27) Saana Lehtovirta Ylöjärvi 25.52, 28) Silja Hietanen Imatra 26.11, 29) Alexandra Simola Orimattila 26.19, 30) Liina Laine Huittinen 26.29, 31) Stella Isoniemi Porvoo 27.02, 32) Liinu Vepsäläinen Kuopio 28.03, 33) Siiri Niemi Isokyrö 28.09, 34) Iida Avelin Orimattila 28.14, 35) Ilona Tonder Ruokolahti 29.17, 36) Jenna Tohka Pälkäne 31.19, 37) Rebekka Kontola Alavus 32.50, 38) Liina Hokkanen Oulu 33.20, 39) Emma Pellinen Lappeenranta 34.48, 40) Nelli Tani Kotka 35.31, 41) Elisa Lehtonen Kouvola 45.36, 42) Lydia Engblom Sipoo 48.46, 43) Milla Suojoki Pälkäne 54.25.

H12, 2,4 km:

1) Joakim Savinainen Kurikka 13.43, 2) Joona Vuorenmaa Ylöjärvi 15.08, 3) Eelis Jauho Lappeenranta 15.55, 4) Veeti Viippola Oulu 15.56, 5) Niklas Reiman Askola 16.03, 6) Elmeri Lång Kuopio 16.07, 7) Voitto Backman Kangasala 16.56, 7) Eevert Nurmela Lahti 16.56, 9) Veikka Korhonen Lappeenranta 16.58, 10) Johannes Orhanen Kurikka 17.09, 11) Aaro Haapamäki Kauhajoki 17.15, 11) Mikki Kankaanpää Espoo 17.15, 13) Eero Martomaa Espoo 17.17, 14) Kalle Seppälä Jämsä 17.34, 15) Joona Kivistö Tampere 17.40, 16) Topias Immonen Hämeenlinna 17.42, 17) Konsta Heikkinen Sotkamo 17.48, 18) Masi Lilja Ylöjärvi 18.35, 19) Eero Siivonen Pirkkala 18.39, 20) Otso Tomula Pori 18.42, 21) Olli Pohjalainen Hamina 18.43, 22) Leino Latva Asikkala 18.44, 23) Aarni Väliaho Hämeenkyrö 18.58, 24) Aaro Lahdenperä Paimio 19.43, 25) Veikko Kivelä Lappeenranta 20.30, 26) Onni Fränti Seinäjoki 20.33, 27) Emil Halkilahti Salo 20.44, 28) Tuukka Valtonen Helsinki 20.45, 28) Eemeli Hemminki Ilmajoki 20.45, 30) Oliver Laine Masku 21.05, 31) Sisu Suvinen Leppävirta 21.09, 32) Eemeli Lehtonen Hämeenlinna 21.42, 33) Lauri Sorsa Sotkamo 21.56, 34) Riku Hannula Lahti 22.12, 35) Lauri Raunio Asikkala 22.20, 36) Aatu Marttinen Hollola 22.22, 37) Jesse Tuunainen Mänttä-Vilppula 22.53, 38) Mikael Pajukoski Kangasala 22.56, 39) Eero Antikainen Ilmajoki 23.04, 40) Aatu Joronen Ilmajoki 23.10, 41) Otto Virtanen Salo 23.21, 42) Elmo Karvonen Kouvola 23.50, 43) Elmeri Turunen Kauhajoki 24.28, 44) Samuel Juvaste Espoo 24.54, 45) John Mati Anana Helsinki 25.10, 46) Oliver Laapas Nurmijärvi 25.45, 47) Valtteri Vartiala Hämeenkyrö 26.36, 48) Oliver Koponen Paimio 27.46, 49) Viljami Hyvönen Hamina 29.07, 50) Eemeli Hakkarainen Sotkamo 29.56, 51) Niklas Riitaoja Pori 30.44, 52) Jesse Väänänen Tuusula 31.00, 53) Viljami Lehtinen Salo 33.33, 54) Vilho Immonen Hamina 37.14, 55) Leo Ryhänen Mikkeli 41.52, 56) Paavo Ala-Jaskara Ylöjärvi 43.18, 57) Eeli Pihlaja Paimio 45.16, 58) Tomi Ilomäki Vihti 50.04, .

D12, 2,4 km:

1) Venla Mennala Janakkala 15.11, 2) Anni Jantunen Espoo 15.19, 3) Enni Kataja Seinäjoki 16.38, 4) Selma Turpeinen Ylöjärvi 16.45, 5) Jenni Oksa Pori 17.00, 6) Emily Tasala Turku 17.15, 7) Silva Kulju Hämeenlinna 17.16, 8) Linda Mononen Joensuu 17.31, 9) Suvi Niskanen Kontiolahti 18.00, 10) Anna Kapanen Turku 18.19, 11) Inka Ryytty Oulu 18.23, 12) Kaisla Kalari Tampere 18.27, 13) Sanni Sippola Lapua 18.50, 14) Helmiina Anttonen Salo 18.56, 15) Tiitu Takanen Hamina 19.13, 16) Frida Koskinen Sipoo 19.15, 17) Ella Tetri Turku 19.27, 18) Uma Lehtonen Lahti 19.28, 19) Elina Ruotsalainen Lappeenranta 19.29, 20) Venla Weckman Pyhtää 20.06, 21) Venla Länsiluoto Helsinki 20.18, 22) Helka Keski-Säntti Ilmajoki 20.31, 23) Fanny Taiveaho Tuusula 20.37, 24) Minttu Näykki Lapua 21.02, 25) Peppi Paavola Kotka 21.07, 25) Eevi Kaartinen Kitee 21.07, 27) Elsa Talonen Ikaalinen 21.17, 28) Sofia Vuorela Eurajoki 21.18, 29) Iida Söyrilä Salo 21.27, 30) Ilona Kiiski Kotka 21.38, 31) Emmi Heikkinen Lappeenranta 21.49, 32) Noora Laininen Espoo 22.07, 33) Juulia Saari Kurikka 22.12, 34) Saara Hirvonen Hollola 22.19, 35) Vilma Pentilä Kauhajoki 22.28, 36) Kerttu Rajala Seinäjoki 23.20, 37) Elsa Vepsäläinen Kotka 23.30, 38) Aino Kolmonen Joensuu 23.38, 39) Alli-Martta Ahonen Lahti 23.52, 40) Thea Wikblom Uusikaarlepyy 24.06, 41) Sofia Laitinen Hamina 24.51, 42) Janni-Maria Rahkonen Luumäki 24.59, 43) Veera Ylikojola Ilmajoki 25.05, 44) Helmi Leinonen Utajärvi 25.27, 45) Kerttu Jaakkola Lahti 25.34, 46) Jasmin Ranta Kirkkonummi 25.39, 47) Elli Korpinen Mikkeli 26.08, 48) Enni Laine Kangasala 26.25, 49) Maija Koivuniemi Lahti 26.41, 50) Ella Roimela Jyväskylä 26.43, 51) Viivi Riissanen Espoo 27.52, 52) Elli Pihlaja Kurikka 31.10, 53) Emma Kapanen Turku 34.05, 54) Hanna Suojoki Pälkäne 35.45, 55) Venla Kouvo Asikkala 35.48, 56) Hanna Puumalainen Pyhtää 36.28, 57) Aino Salomaa Kankaanpää 41.40, 58) Milja Milen Hollola 42.06, 59) Kerttu Iskanius Kuopio 42.44, 60) Greta Murtonen Lahti 42.59.

H11TR, 2,3 km:

1) Onni Lepistö Hattula 13.39, 2) Eemi Vilska Espoo 14.13, 3) Vili Kantelinen Hausjärvi 14.14, 4) Kasper Ekonoja Jyväskylä 14.16, 5) Hermanni Latonummi Lahti 14.34, 6) Saku Repo Pirkkala 14.38, 7) Viljami Veikkola Espoo 15.03, 8) Leevi Kiukkonen Kauhajoki 15.07, 9) Eino Liuha Kangasala 15.09, 10) Elias Sundberg Uusikaarlepyy 15.21, 11) Aaro Yrjölä Lahti 15.46, 12) Eemeli Taponen Helsinki 17.19, 13) Eemil Penttinen Jyväskylä 17.42, 14) Aapo Talka Kouvola 18.13, 15) Topias Lyytinen Suonenjoki 18.14, 16) Miko Ahola Hyvinkää 18.48, 17) Tuure Sarilampi Kouvola 18.53, 18) Iiro Lähteenmäki Raisio 19.03, 19) Aapo Puro-Aho Vaasa 19.09, 20) Elmo Pulkkinen Taipalsaari 19.36, 21) Daniel Stenholm Turku 19.47, 22) Vinski Räihä Mikkeli 19.49, 23) Toivo Saalasti Joensuu 20.11, 23) Vilho Syrjälä Tammela 20.11, 25) Lassi Ekström Turku 20.57, 26) Eino Mäkinen Jämsä 21.47, 27) Niilo Urpalainen Hamina 22.00, 27) Veikka Suomalainen Kouvola 22.00, 29) Eljas Nieminen Pyhtää 22.18, 30) Elmo Lintunen Lappeenranta 22.36, 31) Kyrö Kiiskinen Sotkamo 23.20, 32) Lauri Kullberg Sipoo 23.22, 33) Vesperi Laino Kankaanpää 24.36, 34) Voitto Salminen Asikkala 25.15, 35) Lenni Rieppo Polvijärvi 25.35, 36) Sisu Kangassalo Ylöjärvi 26.03, 37) Sulo Hoikka Sotkamo 26.20, 38) Aapo Männikkö Leppävirta 26.58, 39) Linus Kärkkäinen Ikaalinen 29.16, 40) Topias Reitti Hämeenlinna 30.14, 41) Elias Tani Kotka 31.34, 42) Onni Hyvölä Janakkala 32.53, 43) Urho Selinummi Hämeenlinna 33.52, 44) Patrik Johansson Vantaa 36.20, 45) Juho Karttunen Kirkkonummi 39.00.

D11TR, 2,3 km:

1) Anni Laakso Lappeenranta 16.50, 2) Martta Korte Kaarina 17.16, 3) Saara Malm Tampere 18.31, 4) Anni Lauronen Tampere 18.53, 5) Maria Tiits Kangasala 19.17, 6) Agnes Sundvik Uusikaarlepyy 19.38, 7) Siiri Juures Orimattila 19.52, 8) Aada Tapiola Salo 19.58, 9) Lotta Nikkinen Lohja 20.13, 10) Hilma Hokkanen Oulu 21.03, 11) Siiri Latva-Hirvelä Kurikka 21.08, 12) Vilma Pyhtilä Hämeenkyrö 21.27, 12) Taimi Saarinen Ylöjärvi 21.27, 14) Inga Kangas Kempele 21.33, 15) Janette Tarkiainen Heinola 21.42, 16) Alisa Rantanen Hausjärvi 22.16, 17) Veera Tyni Hamina 23.15, 18) Sonja Karjalainen Tampere 23.26, 19) Aino Rossi Jyväskylä 23.35, 20) Lotta Nurminen Helsinki 24.06, 21) Eija Lilja Pennanen Kontiolahti 24.30, 22) Rebekka Tuomala Salo 27.19, 23) Iiris Liukkonen Mikkeli 27.53, 24) Inka Tomula Pori 28.17, 24) Lotta Lindholm Savonlinna 28.17, 26) Joanna Tuominen Hämeenlinna 28.49, 27) Siiri Hämäläinen Kuopio 30.42, 28) Siru Koskela Halsua 31.39, 29) Elsa Myllymäki Parkano 32.35, 30) Ciia Kokko Kotka 33.45, 31) Viviana Harikoski Helsinki 35.07, 32) Linnea Simola Orimattila 35.43, 33) Malla Määttä Kempele 36.52, 34) Safira Kirvesmäki Jyväskylä 37.07, 35) Hilla Rämä Hollola 46.26, 36) Nella Parkko Luumäki 57.13.

H10RR, 1,8 km:

1) Juuso Laininen Espoo 10.53, 2) Nuutti Hietala Jyväskylä 11.11, 3) Kaarlo Orhanen Kurikka 11.21, 4) Linus Koskinen Sipoo 11.25, 5) Viljo Seppälä Jämsä 12.06, 6) Elmo Kiiskinen Lahti 12.28, 7) Niklas Farkas Espoo 12.42, 8) Roope Suoniemi Helsinki 12.52, 9) Okko Koskinen Lempäälä 13.01, 10) Samra Pohjonen Ikaalinen 13.06, 11) Emil Humppi Mänttä-Vilppula 13.15, 12) Hannes Leinonen Utajärvi 14.03, 13) Juho Sorri Keuruu 14.14, 14) Kusti-Emil Juntunen Kuopio 14.29, 15) Raiku Ristiniitty Lohja 14.30, 16) Miikka Kotta Kankaanpää 14.34, 17) Matias Ahlfors Lempäälä 14.36, 18) Eino Leskinen Kirkkonummi 14.51, 19) Pietari Tuominen Kirkkonummi 14.57, 19) Okko Opari Kontiolahti 14.57, 21) Matias Sopanen Lappeenranta 15.16, 22) Samu Hietala Lapua 15.17, 23) Valtteri Nieminen Valkeakoski 15.41, 24) Veikka Pohjalainen Hamina 15.48, 25) Jesse Marjoniemi Vihti 15.57, 26) Aaro Ala-Jaskara Ylöjärvi 16.14, 27) Teevi Ala-Äijälä Espoo 16.31, 28) Veli Kinnunen Pälkäne 17.15, 29) Ilmari Pohjola Hämeenlinna 18.33, 30) Väinö Avelin Orimattila 18.58, 31) Joonas Tuunainen Mänttä-Vilppula 19.03, 32) Sami Sippu Kotka 19.17, 33) Aleksi Kivistö Tampere 19.55, 34) Vilho Ovaska Joutsa 20.23, 35) Onni Yli-Antola Vantaa 22.15, 36) Topias Jauho Lappeenranta 24.50, 37) Ahti Koski Laihia 27.58, 38) Eevert Immonen Hamina 35.11.

D10RR, 1,8 km:

1) Anni Siivonen Pirkkala 11.59, 2) Saana Turpeinen Ylöjärvi 12.01, 3) Oona Andelmaa Kaarina 12.05, 4) Sonja Reiman Askola 12.15, 5) Elena Ryytty Oulu 12.32, 6) Sofia Koski Seinäjoki 12.50, 6) Linda Breilin Asikkala 12.50, 8) Selma Weckman Pyhtää 12.58, 9) Kaisa Kirves Vantaa 13.12, 10) Inkamari Kalari Tampere 13.52, 11) Siiri Siikanen Lahti 14.23, 12) Senni Miikki Rautjärvi 14.30, 13) Vilma Noponen Mikkeli 14.39, 13) Linnea Lemberg Seinäjoki 14.39, 15) Neela Nousiainen Pyhtää 14.43, 16) Aino Lepistö Hattula 15.12, 17) Wilhelmiina Ruohomäki Pori 15.15, 17) Alisa Göransson Hämeenlinna 15.15, 19) Pinja Kuoppala Kauhajoki 15.32, 19) Ella Hakkarainen Lahti 15.32, 21) Tara Kortelainen Lappeenranta 15.34, 22) Elli Leppä Juupajoki 15.46, 23) Venla Keski-Säntti Ilmajoki 15.52, 24) Iira-Nella Norrbacka Asikkala 15.55, 25) Mona Kantelinen Hausjärvi 16.01, 26) Oona Muhonen Seinäjoki 16.03, 27) Anni Pasanen Suomussalmi 16.11, 28) Alina Lepistö Hattula 16.25, 29) Selma Korhonen Sipoo 16.27, 30) Kaisla Koskinen Järvenpää 16.46, 31) Reetta Niemenmaa Ikaalinen 16.57, 32) Fanni Virtanen Jyväskylä 17.09, 33) Lilja Laitinen Kouvola 17.20, 34) Keira Maaniittu Janakkala 17.41, 35) Iida Taini Jämsä 18.09, 36) Elna Heikkinen Sotkamo 18.23, 37) Soila Vepsäläinen Helsinki 18.43, 38) Helmi Kataja Seinäjoki 19.11, 39) Susanna Pajula Espoo 19.12, 40) Pihla Laukkanen Raasepori 19.16, 41) Saara Haara Vantaa 19.41, 42) Liina Suvinen Leppävirta 19.50, 43) Ida Raunio Asikkala 20.15, 44) Milja Asikainen Lappeenranta 20.18, 45) Karoliina Huttunen Kotka 20.50, 46) Aino-Sofia Vierula Ylöjärvi 23.59, 47) Etsiina Mamia Lempäälä 24.34, 48) Olga Pusa Pälkäne 24.39, 49) Alisa Tamminen Luumäki 26.27, 50) Sanni Eskeli Hollola 28.07.

H9RR, 1,3 km:

1) Olli Jantunen Espoo 9.07, 2) Antto Backman Kangasala 10.01, 3) Oskari Salomäki Hyvinkää 10.02, 4) Aatos Kolmonen Joensuu 10.24, 5) Elmo Salmenoja Salo 11.00, 6) Vilho Mennala Hämeenlinna 11.15, 7) Kaarle Tiits Kangasala 11.21, 8) Jooa Vilska Espoo 11.25, 9) Oiva Salonen Nousiainen 11.37, 10) Daniel Breilin Asikkala 11.44, 11) Viljami Liukas Kangasala 11.55, 12) Atte Laamanen Lempäälä 11.56, 13) Arttu Pohjola Hämeenlinna 12.06, 14) Kirill Zuikov Joensuu 12.23, 15) Paavo Salomaa Kankaanpää 12.33, 16) Eino Lehtonen Tuusula 12.46, 17) Aaretti Latonummi Hollola 12.49, 18) Pyry Lähteenmäki Raisio 13.05, 19) Mattis Määttä Sipoo 13.08, 20) Juho Ala-Heikkilä Asikkala 13.17, 21) Arttu Nykänen Rautjärvi 13.23, 22) Theo Turkka Kouvola 13.28, 23) Niilo Sorri Keuruu 13.33, 24) Tatu Ovaska Lemi 13.44, 24) Aapo Laine Kangasala 13.44, 26) Paulus Määttä Masku 13.51, 27) Onni Ahtikari Hyvinkää 13.55, 28) Jooa Silvan Vesilahti 13.58, 29) Eerikki Hirvonen Hollola 14.08, 30) Emil Kangas Kempele 14.14, 31) Leo Raimovaara Hämeenlinna 14.21, 32) Sampo Hyvölä Janakkala 14.27, 33) Hugo Repo Pirkkala 14.56, 34) Oliver Karjalainen Kouvola 15.08, 35) Eemeli Hanttu Porvoo 15.13, 36) Elias Hyvönen Sotkamo 15.22, 37) Johannes Kailio Kouvola 15.40, 38) Samuel Saranen Helsinki 15.52, 39) Oiva Damskägg Hyvinkää 15.56, 40) Oiva Ala-Heikkilä Asikkala 16.08, 41) Romeo Wallenius Janakkala 16.29, 42) Tiitus Aho Seinäjoki 16.59, 43) Veikko Korpinen Mikkeli 17.15, 44) Miska Ahola Hyvinkää 17.30, 45) Eelis Rantanen Hausjärvi 17.40, 46) Heikki Seppälä Vihti 17.51, 47) Touko Ovaska Joutsa 18.00, 48) Petrus Laaksonen Aura 18.10, 49) Vilho Ylikojola Ilmajoki 18.11, 50) Okko Hakkarainen Lahti 18.50, 51) Teo Saarinen Mänttä-Vilppula 19.39, 52) Erik Simola Orimattila 19.54, 53) Perttu Pokkinen Lemi 20.02, 54) Sulo Liukkala Vantaa 20.09, 55) Antti Seppälä Vihti 20.32, 56) Otso Lakanen Lappeenranta 23.42, 57) Otso Kanchanasthira Espoo 24.17, 58) Hugo Immonen Hamina 25.51, 59) Daniel Maaniittu Janakkala 29.30.

D9RR, 1,3 km:

1) Hilla Määttä Kempele 10.23, 2) Maija Laakso Lappeenranta 10.45, 3) Miina Kankaanpää Espoo 11.32, 4) Elsi Nurminen Helsinki 11.46, 5) Fanni Kiukkonen Kauhajoki 11.48, 6) Salla Tompuri Kuopio 11.54, 7) Amanda Mononen Joensuu 12.00, 8) Aino Siivonen Pirkkala 12.12, 9) Aliisa Tani Kotka 12.19, 10) Janna Mukkala Joensuu 12.27, 10) Isla-Riina Norrbacka Asikkala 12.27, 12) Vilma Juntunen Tampere 12.43, 13) Venla Pasanen Suomussalmi 12.48, 14) Aamu Heikkinen Oulu 12.52, 15) Alisa Taponen Helsinki 13.04, 16) Signe Velema Sauvo 13.12, 17) Julia Lehtonen Kouvola 13.17, 18) Tinja Tanskanen Hamina 13.58, 19) Aino Liuha Kangasala 14.04, 20) Milla Karjalainen Tampere 14.17, 21) Jasmin Saari Kurikka 14.20, 22) Aino Ahtikari Hyvinkää 14.35, 23) Elsa Leskinen Kirkkonummi 14.41, 24) Olivia Ojapalo Kirkkonummi 14.59, 25) Lilja Salminen Asikkala 15.07, 26) Siiri Kriikkula Kurikka 15.15, 27) Titi Takanen Hamina 15.16, 28) Lilja Lakanen Jyväskylä 15.21, 29) Mette Fincke Joensuu 15.26, 30) Inka Lyytinen Suonenjoki 15.36, 31) Maikki Räihä Mikkeli 15.46, 32) Viivi Niemi Isokyrö 15.48, 33) Vanessa Vartiala Hämeenkyrö 15.58, 33) Silva Pihlaja Paimio 15.58, 35) Lilja Kinnari Raasepori 16.11, 36) Ylva Wikblom Uusikaarlepyy 16.29, 37) Maija Rantamo Kotka 16.37, 38) Ella Marttinen Hollola 17.11, 39) Ilona Wirman Orimattila 17.16, 40) Essi Heikkinen Lappeenranta 17.24, 41) Helmi Raunio Asikkala 17.26, 42) Minttu Tuomainen Asikkala 17.32, 42) Menni Ala-Äijälä Espoo 17.32, 44) Ronja Hemminki Ilmajoki 17.36, 45) Saara Pohjonen Ikaalinen 17.47, 46) Viivi Noponen Mikkeli 18.11, 47) Anna Hyvölä Janakkala 18.27, 48) Ellen Tyni Hamina 18.29, 49) Heta Kiviranta Mänttä-Vilppula 18.30, 50) Hilla Oksa Paimio 18.35, 51) Elina Lauronen Tampere 19.24, 52) Kiira Tervo Vantaa 19.27, 53) Emilia Väänänen Tuusula 20.36, 54) Veera Ollila Vantaa 20.38, 55) Saimi Kolmonen Joensuu 20.44, 56) Tuuli Takaluoma Kangasala 22.01, 57) Lilja Martomaa Espoo 22.08, 58) Emilia Kiiski Kotka 23.57, 59) Emilia Ekonoja Jyväskylä 24.13, 60) Inka Taiveaho Tuusula 25.03, 61) Kerttu Männikkö Leppävirta 28.02, 62) Odessia Ojapalo Kirkkonummi 52.08.

Kommentoi

Mainos: Kymen Sanomat

Monipuoliset sisältömme odottavat sinua!

| Päivitetty

Palvelut

Ruokapaikka