Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Tulospörssi: Miehikkälän alakoulujen yleisurheilun mestaruuskilpailut 25.9.

Kk= Kirkonkylän koulu, SU= Suur-Miehikkälän koulu

Tytöt 1-2 lk, 60 m: 1) Kiia Tuominen Kk 9.93, 2) Anna Derendiajeva SU 10.93, 3) Hertta Harju Kk 11.00, 4) Janniina Pesu SU 13.56, 5) Jenna Ylhäinen SU 14.86.

Tytöt 1-2 lk, pituus: 1) Kiia Tuominen Kk 298, 2) Hertta Harju Kk 257, 3) Anna Derendiajeva SU 249, 4) Jenna Ylhäinen SU 185, 5) Alina Rasi Kk 182, 6) Janniina Pesu SU 178.

Tytöt 1-2 lk, pallonheitto: 1) Kiia Tuominen Kk 14,01, 2) Anna Derendiajeva SU 13,90, 3) Jenna Ylhäinen SU 12,57, 4) Hertta Harju Kk 10,58, 5) Alina Rasi Kk 6,30.

Pojat 1-2 lk, 60 m: 1) Leo Seppälä Kk 10.09, 2) Lenni Hietala SU 11.53, 3) Elmo Perilä SU 11.97, 4) Ilari Nikunen Kk 12.01, 5) Jooa Rajamäki Kk 16.85.

Pojat 1-2 lk, pituus: 1) Leo Seppälä Kk 295, 2) Elmo Perilä SU 275, 3) Lenni Hietala SU 256, 4) Aaron Aittomaa SU 253, 5) Ilari Nikunen Kk 234, 6) Joel Harju Kk 199, 7) Ville Vanhala Kk 134, 8) Jooa Rajamäki Kk 117.

Pojat 1-2 lk, pallonheitto: 1) Elmo Perilä SU 24,97, 2) Leo Seppälä Kk 17,72, 3) Joel Harju Kk 14,12, 4) Ilari Nikunen Kk 12,47, 5) Lenni Hietala SU 12,20, 6) Ville Vanhala Kk 6,90, 7) Jooa Rajamäki Kk 3,43.

Tytöt 3-4 lk, 60 m: 1) Kerttu Vanhala SU 9.64, 2) Essi Peltola SU 10.42, 3) Pihla Perilä SU 10.77, 4) Ronja Mutku 10.79, 5) Anastasia Moiseeva Kk11.50, 6) Siiri Karhu Kk 11.66, 7) Aino Rasi Kk 11.71, 8) Annika Metsämuuronen Kk 11.98, 9) Anni Korpela SU 10.79, 10) Martina Jokimies Kk 12.26, 11) Henna Kataikko SU 12.59, 12) Iina Kiviharju Kk 12.65.

Tytöt 3-4 lk, pituus: 1) Kerttu Vanhala SU 345, 2) Essi Peltola SU 305, 3) Pihla Perilä SU 285, 4) Nelli Paldan Kk 279, 5) Ellen Kimmo SU 278, 6) Ronja Mutku SU 275, 7) Anni Korpela SU 264, 8) Siiri Karhu Kk 242, 9) Aino Rasi Kk 240, 10) Iina Leskinen Kk 233, 11) Sofia Harju Kk 228, 12) Iina Kiviharju Kk 225, 13) Anni Oikarinen Kk 224, 14) Anastasia Moiseeva Kk 217, 15) Annika Metsämuuronen Kk 202, 16) Henna Kataikko SU 200, 17) Martina Jokimies Kk 181.

Tytöt 3-4 lk, kuula: 1) Pihla Perilä SU 5,89, 2) Kerttu Vanhala SU 5,24, 3) Aino Rasi Kk 4,44, 4) Iina Kiviharju Kk 4,00, 5) Anni Oikarinen Kk 3,76.

Tytöt 3-4 lk, junnukeihäs: 1) Essi Peltola SU 14,06, 2) Annika Metsämuuronen Kk 11,73, 3) Iina Leskinen Kk 9,28, 4) Nelli Paldan Kk 6,87, 5) Anni Korpela SU 6,66, 6) Anastasia Moiseeva Kk 6,08, 7) Siiri Karhu Kk 5,95, 8) Henna Kataikko SU 5,78, 9) Sofia Harju Kk 5,38, 10) Martina Jokimies Kk 5,00.

Pojat 3-4 lk, 60 m: 1) Viljo Vanhala Kk 9.85, 2) Sampo Stolt Kk 10.78, 3) Aleksi Hietala SU 11.03, 4) Tuukka Hyytinen Kk 11.26, 5) Veka Saukkonen Kk 11.47, 6) Verneri Ruokokoski SU 12.64, 7) Oskari Hietala SU 13.31.

Pojat 3-4 lk, pituus: 1) Viljo Vanhala Kk 341, 2) Veeti Turu Kk 302, 3) Sampo Stolt Kk 300, 4) Aleksi Hietala SU 293, 5) Elia Laherto Kk 273, 6) Veka Saukkonen Kk 266, 7) Elias Harju Kk 261, 8) Oskari Hietala SU 198.

Pojat 3-4 lk, kuula: 1) Sampo Stolt Kk 7,48, 2) Viljo Vanhala Kk Kk 7,08, 3) Aleksi Pietilä Kk 4,81.

Pojat 3-4 lk, junnukeihäs: 1) Aleksi Hietala SU 14,77, 2) Veeti Turu Kk 11,59, 3) Veka Saukkonen Kk 10,79, 4) Elias Harju Kk 10,51.

Tytöt 5-6 lk, 60 m: 1) Veera Räsänen SU 10.23, 2) Peppi Stolt Kk 10.50, 3) Inka Tilli Kk 10.68, 4) Moona Metsämuuronen Kk 11.06.

Tytöt 5-6 lk, pituus: 1) Veera Räsänen SU 316, 2) Peppi Stolt Kk 313, 3) Inka Tilli Kk 312, 4) Minnea Nikunen Kk 310, 5) Ilona Rasi Kk 280, 6) Ella Vauhkonen Kk 261, 7) Moona Metsämuuronen Kk 245.