Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Entisen merivartioaseman ranta-alueelle haetaan vuokralaista Kotkassa – Viime kesänä aluetta vuokrasi Puolustusvoimat

Uuden toimijan käytössä olisivat ranta-alueella oleva rakennus, ranta, aallonmurtaja ja laituri. Toimitilapäällikkö Tero Huusko kertoo, että alueesta on jo tullut muutamia kyselyjä.

Kotkan kaupunki etsii uutta toimijaa ja vuokralaista entisen merivartioaseman ranta-alueelle Meriniemessä. Kotkan kaupungin toimitilapäällikkö Tero Huusko kertoo, että kiinnostusta aluetta kohtaan on jo ollut.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Kymen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Kymensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi