Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Arkistosta | Miehikkälässä on enää yksi baari, kun Susihukkanen sulki – Suur-Miehikkälän seurantalolla ei käy kymmenen oluen juojia, ja viski jäisi kaappiin

Piia ja Jarkko Mäkelän Susihukkanen Miehikkälän kirkonkylällä lopetettiin koronan ja väestön vanhenemisen vuoksi. Kilven Baaria Suur-Miehikkälässä pitää urheiluseuran alajaosto, ja se näkyy aukioloajoissa. Tämä arkistojuttu julkaistiin alun perin 9.4.2022 Kyläbaarien hurmaa -juttusarjassa.

Vajaan 1 900 asukkaan Miehikkälästä tuli viime joulukuussa yhden anniskeluluvan kunta. Kun Piia ja Jarkko Mäkelän kirkonkylässä pyörittämä Susihukkanen lopetti kuuden toimintavuoden jälkeen, jäi Miehikkälän ainoaksi baariksi Suur-Miehikkälän seurantalolla sijaitseva Kilven Baari.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Kymen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Kymensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi