Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Kotkalaiset heräsivät yöllä kovaan pamahdukseen ja tärinään – Maanjäristys oli vahvuudeltaan 1.8 magnitudia

Seismologian instituutin nettisivuilta löytyvien tietojen mukaan järistyksen keskus oli voimalinjan kohdalla vanhan Heinsuon kaatopaikan ja Kaukolan välisellä alueella. Voimalinja ei vahingoittunut järistyksessä.

Monet kotkalaiset heräsivät sunnuntain ja maanantain välisenä yönä kovaan, ikkunoita helisyttäneeseen pamahdukseen ja järinään, jotka tärisyttivät taloja ja jopa niissä sisällä olevia huonekaluja.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Kymen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Kymensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi