Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Karhut mellastavat nyt mehiläispesillä – Miehikkäläläisen Ismo Kirpun kolmella tarhalla oli vierailtu tiistaihin mennessä: ”Sama porukka oli liikkeellä myös viime vuonna”

Mehiläistarhojen toinen riesa on ollut varroapunkki, joka on tuhonnut paljon Kirpun yhdyskuntia talven aikana, eikä vahinkoja korvaa kukaan.

Neljän pesän mehiläistarha Miehikkälän Kotolassa koki kovia ilmeisesti maanantain ja tiistain välisenä yönä, kun karhuperhe vieraili siellä ruokaa etsimässä.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Kymen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Kymensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi