Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Virolahdella yhdistys teki aloitteen rehevöitymistä aiheuttavan ruovikon keräämisestä pois Vilkkilänturalta – Uuden lintulavan avajaiset pidetään Arktika-päivillä

Kaakon Luonto ja Kulttuuri ry ehdottaa aloitteessaan myös laiduntamisen aloittamista alueella. Jostakin pitäisi löytyä ensin yrittäjä, jonka karja sen tekisi.

Kaakon Luonto ja Kulttuuri ry on tehnyt aloitteen Virolahden Kirkon-Vilkkilänturan hoitamisesta ja käyttämisestä yleisön opastukseen. Turalle valmistui joulukuussa uusi lintutorni, joka otetaan virallisesti käyttöön tulevan kevään Arktika-päivien yhteydessä.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.