Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Kotkan uusi elokuvafestivaali alkaa torstaina: "Elokuva menee syvälle ihmiseen" – Elokuvat ovat katsottavissa tapahtuman nettisivuilla ilmaiseksi, katso ohjeet!

Tapahtuman taiteellinen johtaja Ghatfan Ghanoom kertoo, että tapahtuma toimii ihmisoikeuksien, kulttuurisen monimuotoisuuden ja taiteen merkityksen puolestapuhujana. Kulttuurijohtaja Tomi Purovaara toteaa, että elokuvat laajentavat näkökulmiamme asioihin.

Kotka International Film Festival alkaa huomenna torstaina. Koronatilanteen vuoksi uusi nelipäiväinen tapahtuma päätettiin järjestää verkkotapahtumana. Aikaisemmin tapahtuma aiottiin järjestää kesäkuussa elokuvateatteri Kinopalatsissa ja Merikeskus Vellamon auditoriossa, mutta sittemmin ajankohta siirtyi syyskuuhun.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Kymen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Kymensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi