Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Hirtehishuumoria ja pilatut nahkakengät — Helsinkiläis-kotkalaisen Jari Korkin uutuuskirja käsittelee Jussi Niinistön kautta puolustuspolitiikan ydintä ja kertoo myös hupaisia sattumuksia

Helsinkiläis-kotkalainen politiikan toimittaja uskoo, että jos Niinistö möläyttelee, hän tekee sen tarkoituksellisesti. Puolustusministeri on päässyt uutisiin ja otsikoihin, mutta niin on päässyt kirjan kirjoittajakin. Viimesyksyistä irtisanomistaan Korkki ei halua kommentoida, mutta kertoo välinsä Yleisradioon olevan edelleen hyvät.

Jussi Niinistön kahdeksan vuoden kausi Suomen puolustuspolitiikan ytimessä päättyy kevään eduskuntavaalien jälkeen.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.