Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Neljännen polven sosiaalidemokraatti antoi kaikkensa — Nina Brask kertoo kuulleensa arvostelua ja uhkailua: ”Puheenjohtajan paikka on yksinäinen, mutta nahka paksuni”

Kotkan kaupunginhallituksen puheenjohtajuuden jättäneen Nina Braskin (sd.) mielestä tehtävässä pitää olla hyvä stressinsietokyky. Työpäivän ja luottamustehtävän hoitamisen jälkeen äidin kotiinpaluu venyi usein iltakymmeneen asti.

Kotkan kaupunginhallituksen puheenjohtajuuden ja muut kaupungin luottamustehtävänsä elokuun alussa jättänyt Nina Brask, 47, on helpottunut. Helpottunut ja hieman hämmentynyt. Puhelin on hiljentynyt.

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Kymen Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 5,90 €/kk Tilaa 2 kk 15 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Kymensanomat.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Esaimaa.fi-, Ita-Savo.fi-, Kouvolansanomat.fi- ja Lansi-Savo.fi-verkkopalvelut, näköislehdet ja sovellukset
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi