Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Virolahden näkymät paremmat kuin koskaan, Miehikkälä satsaa Muurikkalan yritysalueeseen — Molempien kuntien talousarvio ensi vuodelle niukasti plussalla

Kaakon kaksikossa odotellaan ensi vuotta toiveikkaasti. Molemmat toivovat pysäyttävänsä väestön vähenemisen, Virolahti toivoo jopa väestömäärän kasvua.

Kaakon kaksikossa eli Virolahdella ja Miehikkälässä odotellaan ensi vuotta toiveikkaasti. Molempien talousarviot on rakennettu niukasti ylijäämäisiksi. Kunnat esittelivät budjettinsa tiistaina sen jälkeen, kun kunnanhallitus oli viilannut ne maanantaina esittelykuntoon. Lopullisen siunauksen asialle antavat ensi viikolla kunnanvaltuustot.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.