Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Teemu Pukin matkasta kansainvälisen tason jalkapallotähtien joukkoon tehtiin lastenkirja – "Tässähän se henkilö on, josta löytyy sankaritarinan ainekset", sanoo kirjailija Mika Wickström

Kirjan tuotoista osa ohjataan tukemaan vähävaraisten lapsiperheiden liikuntaharrastuksia. Teemu Pukki iloitsee siitä, että voi olla mukana edistämässä sekä lasten lukemista että liikuntaharrastusta.

Kotkalaislähtöisen jalkapalloilija Teemu Pukin matkasta lapsuuden takapihoilta jalkapallomaajoukkue Huuhkajiin ja Englannin valioliigaan on kirjoitettu lastenkirja. Teemu Pukki Baby -teoksen on kirjoittanut lasten- ja nuortenkirjailija Mika Wickström ja sen on kuvittanut sarjakuvataiteilija Arto Nyyssönen.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.