Tilaa

Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Onko tolkkua: Miksi Hamina järjestää korona-aikana asukastilaisuuden? – Kaupunginjohtaja: "Ensimmäinen vaihtoehto ei ole peruuttaminen, vaan se, onko tilaisuus mahdollista toteuttaa turvamääräyksiä noudattaen"

Tilaisuudessa on tarkoitus keskustella asumisesta ja Haminan väestökehityksestä. Kaupunginjohtaja Hannu Muhosen mukaan tilaisuudet eivät jää tähän, vaan kyseessä on vasta keskustelun avaus.

Haminan kaupunki on kutsunut kaupunkilaisia ensi tiistaina asukastilaisuuteen Vehkalahtisaliin. Tilaisuuden yleisömäärä on rajoitettu 50:een, jonka lisäksi paikalle tulevat kaupungin edustajat ja joukko asiantuntijoita. Tilaisuutta voi seurata myös kaupungin Youtube-kanavalta.

Tämä juttu on maksuton

Pääset lukemaan jutun kirjautumalla tai luomalla maksuttoman tunnuksen.