YLEISURHEILU: Haminan koulujen mestaruuskilpailut 20.9.

21.9.2016 23:36 | Päivitetty: 27.9.2016 20:12

Pojat 9 v. 60 m: 1) Lauri Sakki Pyhällön koulu 10.0, 2) Onni Kirkkopelto Uuden-Summan koulu 10.1, 3) Jere Hakala Keskuskoulu 10.2, 4) Aatos Viipuri Vehkalahden koulu 10.2, 5) Henri Nihtilä Kirkkojärven koulu 10.5, 6) Peetu Naulapää Neuvottoman koulu 10.5, 7) Valtteri Päärnilä Kannusjärven koulu 10.5, 8) Julius Anttila Vehkalahden koulu 10.5, 9) Sami Hietanen Poitsilan koulu 10.6, 10) Väinö Teikari Husulan koulu 10.7, 11) Daniel Muurman Keskuskoulu 10.8, 12) Paavo Husu Husulan koulu 10.9, 13) Tomas Peju Aseman koulu 11.0, 14) Veeti Harju Poitsilan koulu 11.0, 15) Eetu Laurinoja Kannusjärven koulu 11.1, 16) Eelis Klem Aseman koulu 11.1, 17) Väinö Turklin Metsäkylän koulu 11.3, 18) Sampo Hietakangas Neuvottoman koulu 11.4.

Tytöt 9 v. 60 m: 1) Enna Kauppila Neuvottoman koulu 9.9, 2) Nelli Kokkonen Vilniemen koulu 10.1, 3) Venla Hauhia Neuvottoman koulu 10.4, 4) Satu Kuokka Husulan koulu 10.4, 5) Josefiina Vapalahti Husulan koulu 10.5, 6) Emma Storey Aseman koulu 10.8, 7) Neea Lanki Keskuskoulu 10.7, 8) Vilma Tuutti Kirkkojärven koulu 10.8, 9) Emmi Oleander Aseman koulu 10.8, 10) Moona Pikkarainen Vilniemen koulu 10.8, 11) Saimi Nopanen Kirkkojärven koulu 10.9, 12) Pinja Pasi Vehkalahden koulu 11.1, 13) Aava Laine Pyhällön koulu 11.2, 14) Anzhelika Mamaliga Poitsilan koulu 11.2, 15) Linnea Porkka Keskuskoulu 11.3, 16) Veera Niemi Poitsilan koulu 11.4, 17) Oona Ceder Vehkalahden koulu 11.6.

Pojat 11 v. 60 m: 1) Mikael Matzon Vehkalahden koulu 9.6, 2) Perttu Toikka Aseman koulu 9.7, 3) Henri Suntio Neuvottoman koulu 9.7, 4) Jermu Harju Neuvottoman koulu 9.8, 5) Aatu Malo Keskuskoulu 9.8, 6) Joakim Anttila Vehkalahden koulu ja Eero Sipari Kirkkojärven koulu 9.8, 8) Miklos Pihkanen Metsäkylän koulu 9.8, 9) Veeti Väisänen Vilniemen koulu 9.8, 10) Aslak Rovanperä Aseman koulu 10.1, 11) Matias Kuosmanen Uuden-Summan koulu ja Patrik Sohlman Vilniemen koulu 10.2, 13) Johannes Kauppinen Keskuskoulu 10.2, 14) Leevi Tuutti Kirkkojärven koulu 10.2, 15) Eemeli Hyvönen Poitsilan koulu 10.3, 16) Aleksi Lampinen Poitsilan koulu 10.4, 17) Roope Hämäläinen Uuden-Summan koulu 10.5, 18) Aleksi Hyvönen Husulan koulu 10.5.

Tytöt 11 v. 60 m: 1) Jenna Husu Uuden-Summan koulu 9.4, 2) Annika Haikka Keskuskoulu 9.6, 3) Hanna Karpale Uuden-Summan koulu 9.7, 4) Ada Kauppila Neuvottoman koulu 9.8, 5) Siiri Leislahti Aseman koulu 9.9, 6) Sara Koski Pyhällön koulu 9.9, 7) Jade Kaukaiainen Neuvottoman koulu 9.9, 8) Silja Roimola Kirkkojärven koulu 10.0, 9) Liinu Urpalainen Aseman koulu 10.2, 10) Mona Sarnikorpi Vehkalahden koulu 10.2, 11) Sanna Tiainen Keskuskoulu 10.3, 12) Venla Kotiranta Vehkalahden koulu 10.3, 13) Oona Kelkka Poitsilan koulu 10.4, 14) Siiri Kuparinen Husulan koulu 10.6, 15) Sinna Rissa Poitsilan koulu 10.6, 16) Elli Teikari Husulan koulu 10.8.

Pojat 13 v. 100 m: 1) Tuukka Karpale Pappilansalmen koulu 13.0, 2) Saomun Sathidkhun Pyhällön koulu 14.5, 3) Petrus Vuorela Husulan koulu 14.6, 4) Jonne Kotiranta Metsäkylän koulu ja Juho Suni Vilniemen koulu 14.8, 6) Joona Hiukka Keskuskoulu 14.9, 7) Tuukka Saarelainen Keskuskoulu 15.1, 8) Markus Harju Poitsilan koulu 15.1, 9) Tomi Lenkkeri Aseman koulu 15.2, 10) Kristian Fagerlund Kirkkojärven koulu 15.3, 11) Matias Liikkanen Aseman koulu 15.4, 12) Valtteri Heikkilä Uuden-summan koulu 15.4, 13) Toni Tervo Neuvottoman koulu 15.5, 14) Miro Korpela Husulan koulu 15.6, 15) Joona Lääti Pyhällön koulu 15.8, 16) Jussi Venäläinen Neuvottoman koulu 16.5.

Tytöt 13 v. 100 m: 1) Sini Kuokka Vehkalahden koulu 13.5, 2) Tytti Bertling Pappilansalmen koulu 14.0, 3) Milla Kokkonen Pappilansalmen koulu 14.1, 4) Nea Nakari Husulan koulu 14.7, 5) Suvi Satama Aseman koulu 14.9, 6) Minea Satosaari Kirkkojärven koulu 15.0, 7) Elizaveta Efimenko Vilniemen koulu 15.4, 8) Amelia Leijala Aseman koulu 15.6, 9) Riina Hallikainen Vilniemen koulu 15.7, 10) Venla Roimola Pappilansalmen koulu 15.7, 11) Heidi Immonen Keskuskoulu 16.1, 12) Venla Ristola Keskuskoulu 16.1, 13) Maisa Jarvanne Neuvottoman koulu 16.2, 14) Sonja Hietanen Poitsilan koulu 16.6, 15) Alexandra Chevykalova Vilniemen koulu 17.3, 16) Julia Uski Uuden Summan koulu 17.8, 17) Henna Mäkelä Poitsilan koulu 18.4. Nanna Eerola Neuvottoman koulu kesk.

Pojat 15 v. 100 m: 1) Kimi Kolsi Pappilansalmen koulu 12.5, 2) Eero Soikkeli Vehkalahden koulu 12.9, 3) Martti Viita-Aho Vehkalahden koulu 13.5, 4) Juuso Anttila Pappilansalmen koulu 13.6, 5) Atso Hanska Pappilansalmen koulu 14.2, 6) Leevi Westerholm Pappilansalmen koulu 16.6.

Tytöt 15 v. 100 m: 1) Noora Pasi Pappilansalmen koulu 12.9, 2) Mira Fagerlund Pappilansalmen koulu 13.9, 3) Louna Penttinen Pappilansalmen koulu 14.2, 4) Maria Urpalainen Pappilansalmen koulu 14.6, 5) Karoliina Lammi Pappilansalmen koulu 14.9.

Pojat 15 v. 800 m: 1) Juuso Anttila Pappilansalmen koulu 2.20, 2) Olli Kiuru Vehkalahden koulu 2.28.

Tytöt 15 v. 800 m: 1) Venla Rantala Pappilansalmen koulu 2.33, 2) Aada Koskelainen Vehakalahden Koulu 2.37, 3) Anni Pälli Pappilansalmen koulu 2.47.

Pojat 11 v. 1000 m: 1) Joakim Anttila Vehkalahden koulu 3.34, 2) Lenni Harju Kirkkojärven koulu 3.48, 3) Eelis Silvo Neuvottoman koulu 3.49, 4) Eero Sipari Kirkkojärven koulu 3.51, 5) Joona Hirvilahti Vilniemen koulu 3.55, 6) Akseli Wichmann Husulan koulu 4.08, 7) Johannes Kauppinen Keskuskoulu 4.12, 8) Väinö Moilanen Poitsilan koulu 4.15, 9) Matias Hotakainen Neuvottoman koulu 4.25, 10) Niki Muurman Husulan koulu 4.26, 11) Alpo Hotari Metsäkylän koulu 4.28, 12 Rasmus Riivari  4.29.

Pojat 13 v. 1000 m: 1) Eero Rantala Pappilansalmen koulu 3.18, 2) Taavi Suutari Vehkalahden koulu 3.26, 3) Luka Mattila Aseman koulu 3.32, 4) Erik Nevolainen Vehkalahden koulu 3.38, 5) Mikael Boluev Keskuskoulu 3.49, 6) Aatu Niskanen Keskuskoulu 3.57, 7) Patrik Takanen Husulan koulu 4.02, 8) Toni Tervo Neuvottoman koulu 4.03, 9) Jussi Venäläinen Neuvottoman koulu 4.09.

Tytöt 11 v. 1000 m: 1) Annika Haikka Keskuskoulu 3.48, 2) Oona Kelkka Poitsilan koulu 3.59, 3) Erika Niemi Keskuskoulu 4.12, 4) Neea Forsman Neuvottoman koulu 4.15, 5) Heta Anttila Metsäkylän koulu 4.20,  6) Pihla Suntio Neuvottoman koulu 4.23, 7) Lumi Tähtinen Aseman koulu 4.25,  8) Essi Salo Vehkalahden koulu 4.36,  9) Sinna Rissa Poitsilan koulu 4.37, 10) Ilona Pulkka Husulan koulu 4.40, 11) Heini Enberg Metsäkylän koulu 4.41, 12) Maisa Mäkelä Aseman koulu 4.53, 13) Anna Kaartinen Vehkalahden koulu 4.55.

Tytöt 13 v. 1000 m: 1) Suvi Satama Aseman koulu 3.35, 2) Maria Suntio Neuvottoman koulu 3.37, 3) Pauliina Puhakka Vehkalahden koulu 3.45, 4) Aino Hämäläinen Vilniemen koulu 3.46, 5) Nea Muukka Aseman koulu 4.12, 6) Jonna Piirainen Neuvottoman koulu 4.19, 7) Saija Seppälä Vehkalahden koulu 5.02.

Tytöt 9 v. kuula: 1) Milla Nakari Keskuskoulu 5.66, 2) Minttu Reinikkala Poitsilan koulu 5.31 3) Linnea Porkka Keskuskoulu 5.16 4) Viivi Ihalainen Aseman koulu 5.11, 6) Veera Koskivirta Vehkalahden koulu 4.66, 7) Tytti Seppälä Vehkalahden koulu 4.62, 8 Kiia Boman Neuvottoman koulu 4.69, 9) Riina Lappalainen Aseman koulu 4.52, 10) Nelli Kokkonen Vilniemen koulu 4.48, 11 Elena Kalinskaja Poitsilan koulu 4.21, 12) Iiris Parrio Neuvottoman koulu 3.98, 13) Aada Laakso Husulan koulu 3.90, 14) Moona Pikkarainen  Vilniemen koulu 3.78, 15) Sara Kettunen Husulan koulu 2.81.

Pojat 9 v. kuula: 1) Janne Jäkärä Aseman koulu 6,69,  2) Otto Kervinen Neuvottoman koulu 6,55, 3) Niklas Hotti Pyhällön koulu 6,24, 4) Sami Hietanen Poitsilan koulu 6,10, 5) Jere Hakala Keskuskoulu 5,94, 6) Anton Tulkki Husulan koulu 5,90, 7) Akseli Kervinen Neuvottoman koulu 5,80, 8) Timo Ilvonen Kannusjärven koulu 5,80, 9) Marko Minkkinen Husulan koulu 5,78, 10) Jaakko Kariluoto Vehkalahden koulu 5,60, 11) Luukas Ristola Keskuskoulu 5,60, 12) Tuomas Honkamo Poitsilan koulu 5,54, 13) Niko Raja Aseman koulu 5,40, 14) Veikka Porkka Vehkalahden koulu 5,16.

Pojat 11 v. kuula: 1) Tuomas Kervinen Keskuskoulu 7.27, 2) Iiro Koivu Metsäkylän koulu 7.19, 3) Jasper Päärni Husulan koulu 7.09, 4) Teemu Anttila Uuden-Summan koulu 7.04, 5) Matias Viipuri Husulan koulu 6.86, 6) Juho Makkonen Vehkalahden koulu 6.81, 7) Matias Kuosmanen Uuden-Summan koulu 6.60, 8) Jonne Venäläinen Neuvottoman koulu 6.54, 9) Veeti Väisänen Vilniemen koulu 6.47, 9) Niilo Heiskanen Poitsilan koulu 6.47, 11) Eelis Sorvo Metsäkylän koulu 6.37, 12) Akseli Toikka Aseman koulu 6.00, 13) Eetu Husu Neuvottoman koulu 6.23, 14) Aleksi Korpela Aseman koulu 6.19, 15) Luka Lehtinen Keskuskoulu 6.10, 16) Veeti Lantta Pyhällön koulu 5.81, 17) Jimi Rinkinen Kirkkojärven koulu 5.79, 18) Veikka Koskiaho Kirkkojärven koulu 5.22.

Tytöt 11 v. kuula: 1) Ellan Arpiainen Aseman koulu 8.10, 2) Iiris Pykälämäki Vehkalahden koulu 6.81, 3) Sara Koivikko Neuvottoman koulu 7.23, 4) Inka Tyni Husulan koulu 6.87, 5) Maija Akkila Neuvottoman koulu 6.83, 6) Maria Tukia Keskuskoulu 6.50, 7) Hillamaari Nordström Vehkalahden koulu 6.33, 8) Miia Minkkinen Husulan koulu 5.88, 9) Liinu Urpalainen Aseman koulu 5.86, 10) Ida Terämä Keskuskoulu 5.81, 11) Amanda Byckling Kirkkojärven koulu 5.81, 12) Lyyti Haapanen Poitsilan koulu 5.60, 13) Riikka Karpale Uuden-Summan koulu 5.55, 14) Sanni Kaukonen Kirkkojärven koulu 5.50, 15) Eva-Merika Khokkonen Poitsilan koulu 5.32, 16) Heidi Mäkelä Metsäkylän koulu 4.59.

Tytöt 13 v. kuula: 1) Pauliina Puhakka Vehkalahden koulu 9.57, 2) Venla Ristola Keskuskoulu 8.65, 3) Selma Harju Pappilansalmen koulu 8.64, 4) Saana Kuukka Metsäkylän koulu 7.77, 5) Nea Muukka Aseman koulu 7.55, 6) Janna Jyrälä Vehkalahden koulu 7.45, 7) Camilla Telmanova Vilniemen koulu 4.99, 8) Eerika Marttila Aseman koulu 7.08, 9) Heidi Immonen Keskuskoulu 6.73, 10) Nella Husu Husulan koulu 6.51, 11) Miina LIndeman Husulan koulu 6.42, 12) Moona Ruuska Poitsilan koulu 6.42, 13) Venla Salonen Kirkkojärven koulu 6.19, 14) Alexandra Chevykalova Vilniemen koulu 5.93, 15) Henna Mäkelä Poitsilan koulu 5.89.

Pojat 15 v. kuula: 1) Oskari Ahola Vehkalahden koulu 11,42, 2) Eero Soikkeli Vehkalahden koulu 9,81, 3) Atso Hansa Pappilansalmen koulu 6,72.

Pojat 9 v. pituus: 1) Lauri Sakki Pyhällön koulu 3.68, 2) Veikka Porkka Vehkalahden koulu 3.30, 3) Eetu Laurinoja Kannusjärven koulu 3.26, 4) Eemil Hovi Husulan koulu 3.20, 5) Onni Kirkkopelto Uuden-Summan koulu 2.90, 5) Janne Jäkärä Aseman koulu 3.12, 7) Jiri Kauranen Kannusjärven koulu 3.07, 8) Eemeli Tuutti Keskuskoulu 2.98, 8) Miki Sundberg Neuvottoman koulu 3.06, 9) Lauri Aalto Vehkalahden koulu 2.97, 10) Akseli Moilanen Poitsilan koulu 2.95, 11) Peetu Naulapää Neuvottoman koulu 2.93, 12) Anton Tulkki Husulan koulu 2.92, 12) Eetu Kiiski Aseman koulu 2.92, 13) Vilho Siljander Keskuskoulu 2.82.

Tytöt 9 v. pituus: 1) Enna Kauppila Neuvottoman koulu 3.50, 2) Emma Storey Aseman koulu 3.20, 3) Neea Lanki Keskuskoulu 3.16, 4) Mira Heikkilä Aseman koulu 3.11, 5) Aava Hakonen Husulan koulu 3.07, 6) Josefiina Vapalahti Husulan koulu 3.05, 7) Vilma Tuutti Kirkkojärven koulu 2.97, 8) Elvi Malo Keskuskoulu 2.89, 9) Aava Laine Pyhällön koulu 2.89, 10) Veera Niemi Poitsilan koulu 2.85, 11) Milla Siimes Vehkalahden koulu 2.81, 12) Venla Ahlgvist Neuvottoman koulu 2.80, 13) Roosa Kuparinen Vehkalahden koulu 2.74, 14) Anzhelika Mamaliga Poitsilan koulu 2.66, 15) Saimi Nopanen Kirkkojärven koulu 2.56, 16) Eija Kujanpää Kannusjärven koulu 2.02.

Pojat 11 v. pituus: 1) Aatu Malo Keskuskoulu 3.77, 2) Akseli Toikka Aseman koulu 3.76, 3) Jermu Harju Neuvottoman koulu 3.67, 4) Henri Suntio Neuvottoman koulu 3.66, 5) Lenni Harju Kirkkojärven koulu 3.65, 6) Perttu Toikka Aseman koulu 3.62, 7) Jaro Saikkonen Uuden-Summan koulu 3.95, 8) Väinö Moilanen Poitsilan koulu 3.33, 9) Patrik Sohlman Vilniemen koulu 3.33, 10) Eemeli Hyvönen Poitsilan koulu 3.32, 11) Joona Hirvilahti Vilniemen koulu 3.30, 12) Daniel Koho Vehkalahden koulu 3.88, 13) Konsta Pylkkö Keskuskoulu 3.25, 14) Elias Starck Uuden-Summan koulu 3.20, 15) Jere Rinkinen Kirkkojärven koulu 3.14, 16) Mikael Matzon Vehkalahden koulu 3.12, 17) Niilo Pihkanen Metsäkylän koulu 3.11.

Tytöt 11 v. pituus: 1) Pihla Suntio Neuvottoman koulu 3.76, 2) Ellan Arpiainen Aseman koulu 3.70, 3) Silja Roimola Kirkkojärven koulu 3.66, 4) Ada Kauppila Neuvottoman koulu 3.63, 5) Inka Tyni Husulan koulu 3.48, 6) Ingela Vaalo Keskuskoulu 3.44, 7) Erica Niemi Keskuskoulu 3.42, 8) Sara Koski Pyhällön koulu 3.37, 9) Mona Sarnikorpi Vehkalahden koulu 3.32, 10) Venla Kotiranta Vehkalahden koulu 3.32, 11) Siiri Leislahti Aseman koulu 3.22, 12) Veera Eerola Uuden-Summan koulu 3.00, 13) Heini Hendberg Metsäkylän koulu 2.98, 14) Evelina Berkhald Uuden-Summan koulu 2.88, 15) Petriina Vakkinen Husulan koulu 2.80, 16) Lyyli Haapanen Poitsilan koulu 2.75, 17) Eva-Merika Khokkonen Poitsilan koulu 2.62, 18) Heidi Mäkelä Metsäkylän koulu 2.14.

Pojat 15 v. pituus: 1) Kimi Kolsi Pappilansalmen koulu 536, 2) Martti Viita-Aho Vehkalahden koulu 481, 3) Aaro Takanen Vehkalahden koulu 463, 4) Niko Lenkkeri Pappilansalmen koulu 459, 5) Vihtori Vihervaara Pappilansalmen koulu 459, 6) Jere Heikkilä Pappilansalmen koulu 437, 7) Markus Suortti Pappilansalmen koulu 374, 8) Alex Tervo Pappilansalmen koulu 364, 9) Leevi Westerholm Pappilansalmen koulu 337.

Tytöt 13 v. pituus: 1) Sini Kuokka Vehkalahden koulu 429, 2) Maria Suntio Neuvottoman koulu 405, 3) Riina Hallikainen Uuden-Summan koulu 390, 4) Nea Nakari Husulan koulu 386, 5) Venla Roimola Pappilansalmen koulu 386, 6) Elizaveta Efimenko Vilniemen koulu 369, 7) Vilma Päärni Neuvottoman koulu 359, 8) Saija Seppälä Vehkalahden koulu 346, 9) Lotta Kaartinen Pappilansalmen koulu 316, 10) Iida Metsälä Husulan koulu 313, 11) Julia Uski Uuden-summan koulu 310, 12) Silja Saarela Kannusjärven koulu 307, 13) Sonja Hietanen Poitsilan koulu 302, 14) Amelie Leijala Aseman koulu 257, 15) Siiri Moilanen Poitsilan koulu 186.

Pojat 13 v. keihäs: 1) Benjamin Tasa Pappilansalmen koulu 45.53, 2) Taavi Suutari Vehkalahden koulu 35.28, 3) Petrus Tasa Aseman koulu 29.18, 4) Eemeli Ohvo Keskuskoulu 26.40, 5) Matti Kervinen Husulan koulu 24.18, 6) Elmeri Klemola Vehkalahden koulu 22.69, 7) Onni Kivelä Pyhällön koulu 19.40, 8) Valtteri Toivanen Vilniemen koulu 18,07, 9) Rasmus Hämäläinen Vehkalahden koulu 17,83, 10) Erik Nevolainen Vehkalahden koulu 13,73, 11) Niko Suurtalo Aseman koulu 11,24.

Tyttö 15 v. keihäs: 1) Sanni Korjus Pappilansalmen koulu 33,60, 2) Hanna Kokkonen Vehkalahden koulu 29,00, 3) Maiju Harju Vehkalahden koulu 17,86.

Pojat 13 v. korkeus: 1) Benjamin Tasa Pappilansalmen koulu 145, 2) Mikael Boluev Keskuskoulu 136, 3) Luka Mattila Aseman koulu 128, 4) Riku Kinnunen Keskuskoulu 128, 5) Juho Suni Vilniemen koulu ja Antti Uusoksa Metsäkylän koulu 124, 6) Matias Junnola Vehkalahden koulu 120, 7) Joona Lääti Pyhällön koulu ja Petrus Wuorela Husulan koulu 120, 9) Miro Korpela Husulan koulu 120, 10) Jere Seppälä Vehkalahden koulu 116, 11) Saomun Sathidkhun Pyhällön koulu 100.

Tytöt 15 v. korkeus: 1) Maria Korpelainen Pappilansalmen koulu 138, 2) Aada Koskelainen Vehkalahden koulu 134, 3) Elvi Jauho Pappilansalmen koulu 122.

10-vuotiaat 4 x 100 m: 1) Neuvoton (Ada Kauppila, Aatu Heiskanen, Pihla Suntio, Jermu Harju) 1.05,1, 2) Aseman koulu (Liinu Urpalainen, Jessica Aho, Aslak Rovanperä, Janne Jäkärä) 1.09,0, 3) Vilniemi (Moona Pikkarainen, Joona Hirvilahti, Nelli Kokkonen, Veeti Väisänen) 1.10,0, 4) Poitsila (Aamu Kääriä, Väinö Moilanen, Eva-Merika Kokkonen, Eemeli Hyvönen) 1.12,2, 5) Husula (Satu Kuokka, Anton Tulkki, Josefiina Vapalahti, Aleksi Hyvönen) 1.12,4, 6) Vehkalahti (Oona Ceder, Aatos Viipuri, Pinja Pasi, Julius Anttila) 1.13,2, 7) Keskuskoulu (Minna Nakari, Neea Lanki, Jere Hakala, Daniel Muurman) 1.13,7.

12-vuotiaat 4 x 100 m: 1) Aseman koulu (Suvi Satama, Amelie Leijala, Petrus Tasa, Luka Mattila) 59,7, 2) Husula (Miro Korpela, Miina Lindeman, Petrus Wuorela, Nea Nakari) 1.01,5, 3) Keskuskoulu (Annika Haikka, Venla Ristola, Tuukka Saarelainen, Mikael Boluev) 1.01,9, 4) Kirkkojärvi (Minea Satosaari, Silja Roimola, Eero Sipari, Leevi Tuutti) 1.02,6, 5) Neuvoton (Nanna Eerola, Noel Purala, Henri Suntio, Maria Suntio) 1.02,7, 6) Vehkalahti (Iiris Pykälämäki, Erik Nevolainen, Saija Seppälä, Joakim Anttila) 1.06,2, 7) Metsäkylä (Aurora Vanhala, Heta Anttila, Jonne Kotiranta, Joona Kontinen) 1.06,5, 8) Poitsila (Henna Mäkelä, Markus Reinikkala, Sonja Hietanen, Markus Harju) 1.09,5.