UINTI: Kotkan koululaisten mestaruuskilpailut 24.3.15

24.3.2015 17:09

KOTKA. Koululaisten mestaruuskilpailut:

50 m vapaauinti, tytöt:

10 v ja nuoremmat: 1) Salma Mäntynen Aittakorpi 39.30, 2) Lumi Nokso Haukkavuori 46.90, 3) Isabella Kaprio Mussalo 47.60, 4) Vera Lauronen Kyminkartano 49.20, 5) Sofia Chadromtseva Aittakorpi 1.14.90

11—12 v.: 1) Iida Lehtovaara Mussalo 33.80, 2) Nessa Järvinen Toivo Pekkanen 34.10, 3) Ella Hurtta Pihkoo 34.30, 4) Tinka Rokka Mussalo 37.60, 5) Tiiu Korhonen Hakala 39.80, 6) Julia Huovinen Aittakorpi 42.90, 7) Ainomaria Markkanen Haukkavuori 45.90.

13—14 v.: 1) Meri Lauronen Langinkoski 30.10, 2) Eevi Kotiranta Langinkoski 30.60, 3) Kiia Toikka Keskuskoulu 31.40, 3) Milla Bruce Keskuskoulu 31.40, 5) Fanni Kansonen Samskola 32.10, 6) Janita Brunila Langinkoski 32.30, 6) Vilma Kotola Langinkoski 32.30, 8) Laura Väisänen Langinkoski 32.80, 9) Aino-Olivia Arola Aittakorpi 33.40, 10) Iisa Kääpä Keskuskoulu 33.90, 11) Roosa Kervinen Keskuskoulu 35.00, 12) Aada Pukki Keskuskoulu 37.00, 13) Nicol Hovi Karhuvuori 38.30

15—16 v.: 1) Milla Anttila Karhula 32.50, 2) Laura Kotiranta Karhula 32.70, 3) Elina Nieminen Keskuskoulu 34.00, 4) Venla Kääriä Keskuskoulu 34.50.

50 m vapaauinti, pojat:

10 v ja nuoremmat: 1) Jimi Kojo Mussalo 41.30, 2) Onni Vepsäläinen Mussalo 42.70, 3) Eetu Autio Haukkavuori 44.40, 3) Valtteri Muranen Kyminkartano 44.40, 5) Aatu Sihvonen Toivo Pekkanen 44.60, 6) Eemeli Sipari Metsola 55.70, 7) Georgii Biatect Ruonala 59.60

11—12 v.: 1) Henri Heikkilä Kyminkartano 31.10, 2) Nikita Retsin Toivo Pekkanen 35.10, 3) Leevi Kervinen Huutjärvi 36.70, 4) Heikki Tirkkonen Toivo Pekkanen 37.20, 5) Anton Antonen Otsola 39.90, 6) Joona Turkia Kyminkartano 1:10.10.

13—14 v.: 1) Atte Alila Keskuskoulu 29.20, 2) Joonas Kytömäki Helilä 31.80, 3) Miro Klaus Keskuskoulu 34.80, 4) Arsenij Afrosin Keskuskoulu 36.20, 5) Samuel Seppänen Helilä 38.40.

15—16 v.: 1) Leo Kuusela Keskuskoulu 27.30, 2) Miska Kurvinen Karhula 28.30, 3) Pessi Länsirinne Keskuskoulu 28.80, 4) Juha Jernvall Langinkoski 29.20

50 m rintauinti, tytöt:

10 v ja nuoremmat: 1) Salma Mäntynen Aittakorpi 56.50, 2) Isabella Kaprio Mussalo 1:15.50, 3) Sofia Chadromtseva Aittakorpi 1:29.40, 4) Meri-Tuuli Kurvinen Hakala 1:42.10.

11—12 v.: 1) Iida Lehtovaara Mussalo 43.40, 2) Ella Hurtta Pihkoo 45.10, 3) Tinka Rokka Mussalo 45.80, 4) Nessa Järvinen Toivo Pekkanen 46.40, 5) Tiiu Korhonen Hakala 49.10, 6) Julia Huovinen Aittakorpi 59.40

13—14 v.: 1) Eevi Kotiranta Langinkoski 37.00, 2) Vilma Kotola Langinkoski 40.00, 3) Milla Bruce Keskuskoulu 42.00, 4) Janita Brunila Langinkoski 42.60, 5) Laura Väisänen Langinkoski 43.50, 6) Roosa Kervinen Keskuskoulu 43.70, 7) Kiia Toikka Keskuskoulu 44.60, 8) Aino-Olivia Arola Aittakorpi 45.40, 9) Iisa Kääpä Keskuskoulu 45.90, 10) Fanni Kansonen Samskola 46.10, 11) Nicol Hovi Karhuvuori 47.20, 12) Aada Pukki Keskuskoulu 51.30.

15—16 v.: 1) Milla Anttila Karhula 40.60, 2) Elina Nieminen Keskuskoulu 44.20, 3) Laura Kotiranta Karhula 45.30, 4) Venla Kääriä Keskuskoulu 47.50.

50 m rintauinti, pojat:

10 v. ja nuoremmat: 1) Jimi Kojo Mussalo 56.30, 2) Georgii Biatect Ruonala 1:03.40, 3) Eetu Autio Haukkavuori 1:06.70, 4) Eemeli Sipari Metsola 1:25.70

11—12 v.: 1) Henri Heikkilä Kyminkartano 44.50, 2) Leevi Kervinen Huutjärvi 46.60, 3) Anton Antonen Otsola 47.10, 4) Heikki Tirkkonen Toivo Pekkanen 54.70

13—14 v.: 1) Atte Alila Keskuskoulu 42.20, 2) Arsenij Afrosin Keskuskoulu 47.30, 3) Joonas Kytömäki Helilä 49.00, 4) Miro Klaus Keskuskoulu 59.90

15—16 v.: 1) Juha Jernvall Langinkoski 34.90, 2) Pessi Länsirinne Keskuskoulu 35.50, 3) Leo Kuusela Keskuskoulu 38.90, 4) Miska Kurvinen Karhula 42.80

50 m selkäuinti, tytöt:

10 v. ja nuoremmat: 1) Salma Mäntynen Aittakorpi 50.80, 2) Isabella Kaprio Mussalo 1:05.70, 3) Sofia Chadromtseva Aittakorpi 1:20.40

11—12 v.: 1) Iida Lehtovaara Mussalo 40.50, 2) Nessa Järvinen Toivo Pekkanen 41.90, 3) Tinka Rokka Mussalo 47.80, 4) Tiiu Korhonen Hakala 48.30, 5) Julia Huovinen Aittakorpi 52.40.

13—14 v.: 1) Meri Lauronen Langinkoski 35.10, 2) Milla Bruce Keskuskoulu 36.30, 3) Vilma Kotola Langinkoski 37.10, 4) Kiia Toikka Keskuskoulu 37.30, 5) Eevi Kotiranta Langinkoski 37.40, 6) Fanni Kansonen Samskola 37.90, 7) Janita Brunila Langinkoski 38.50, 8) Aino-Olivia Arola Aittakorpi 39.50, 9) Laura Väisänen Langinkoski 39.80, 10) Iisa Kääpä Keskuskoulu 40.70, 11) Nicol Hovi Karhuvuori 48.00.

15—16 v.: 1) Milla Anttila Karhula 39.30, 2) Venla Kääriä Keskuskoulu 41.70, 3) Elina Nieminen Keskuskoulu 41.90.

50 m selkäuinti, pojat:

10 v. ja nuoremmat: 1) Jimi Kojo Mussalo 49.20, 2) Onni Vepsäläinen Mussalo 52.40, 3) Valtteri Muranen Kyminkartano 53.10, 4) Eetu Autio Haukkavuori 56.80, 5) Georgii Biatect Ruonala 1:04.20.

11—12 v.: 1) Henri Heikkilä Kyminkartano 36.90, 2) Leevi Kervinen Huutjärvi 42.70, 3) Nikita Retsin Toivo Pekkanen 43.60, 4) Heikki Tirkkonen Toivo Pekkanen 48.70.

13—14 v.: 1) Atte Alila Keskuskoulu 34.10, 2) Joonas Kytömäki Helilä 40.80, 3) Arsenij Afrosin Keskuskoulu 44.00, 4) Samuel Seppänen Helilä 47.10.

15—16 v.: 1) Leo Kuusela Keskuskoulu 32.30, 2) Miska Kurvinen Karhula 34.10, 3) Pessi Länsirinne Keskuskoulu 34.70, 4) Juha Jernvall Langinkoski 35.10.