Kymen Sanomat online

Korkeakoulunelikko jakautui eri teille

5.2.2010 7:48

Kaakkoisen Suomen ammattikorkeakouluilla on kolmiodraama. Kymenlaakson ja Mikkelin ammattikorkeakoulut löysivät toisensa. Ne antavat luonnoksen yhteisistä aikeistaan opetusministeriölle tässä kuussa.

Eteläkarjalainen Saimaan ammattikorkeakoulu toivoo, ettei jäisi lehdelle soittelemaan. Tukenaan sillä on Lappeenrannan teknillinen yliopisto, mutta se ei välttämättä riitä. Kahteen leiriin jakautuminen tapahtui osapuolten mukaan asiallisessa ilmapiirissä.

- Lue lisää päivän lehdestä.

Kommentoi KommentoiLähetä LähetäFacebook FacebookDel.icio.us Del.icio.usMySpace MySpace
Sähköposti lähetetty!

Lähetä uutinen kaverille

Kymen Sanomat: HS: WinCapita-jutun pääepäilty kehitti uuden Wincapitan järjestelmän

Uusi Wincapita-yhtiö markkinoi ja välittää automatisoitua valuiuttakauppajärjestelmää, kertoo Helsingin Sanomat. Vanhan WinCapita-sijoitusklubin perustaja Hannu Kailajärvi kehitti kyseisen järjestelmän.

Lue koko uutinen:
http://www.kymensanomat.fi/Online/2010/03/04/HS%3A+WinCapita-jutun+p%C3%A4%C3%A4ep%C3%A4ilty+kehitti+uuden+Wincapitan+j%C3%A4rjestelm%C3%A4n/20101123454419/4

(*) Pakolliset kentät

http://www.kymensanomat.fi/Online/2010/03/04/HS%3A+WinCapita-jutun+p%C3%A4%C3%A4ep%C3%A4ilty+kehitti+uuden+Wincapitan+j%C3%A4rjestelm%C3%A4n/20101123454419/4

" />